Gå til innhold

Jammen godt man har familie som bryr seg:-(


Anbefalte innlegg

Skrevet

Vi skal ikke være hjemme i jula. Min bror er til sjøs, min søster og hennes familie ga beskjed om at de ikke ville invitere noen - de sliter veldig med en suicidal datter og ville være alene i år - de har hatt et veldig tøft år.

Min mor har vært hos de de 2 siste årene. Min andre søster har invitert seg selv til vår bror. (svigerinne da, siden han er til sjøs). Dette var helt greit.

Både meg og første søster har spurt min bror om ikke de kan invitere mamma også, siden hun da ble alene. Ikke fått noe svar.

Både jeg og min søster har hatt et tøft år, selv om mitt ikke kan sammenlignes med hennes da. Og vi er som sagt invitert vekk.

Ringte han nå for å høre om de hadde tenkt å invitere mamma også - da kom det kontant - nei! Og det var da ikke riktig å komme med dette en uke før jul - hallo!!

At hun måtte sitte alene på julaften, det brydde han seg ikke noe om. De kunne ikke ta ansvar for henne hvert år. (de 2 siste årene har hun vært hos første søster, hun som sliter) Dessuten var han ikke hjemme og det var ikke riktig å legge dette på kona hans.

Hun og mamma har et veldig godt forhold... trodde jeg da... Hun er hvertfall god å ha når hun vil ha noe... ikke at jeg føler hun er slik, men kan jo begynne å lure..

 

Åh.. blir så lei meg på mammas vegne. Nå sitter jeg bare her å griner for jeg vet ikke hva jeg skal gjøre. Så irriterer det meg at jeg allid skal ta ansvar for at alle har det bra!

Er ikke et godt alternativ å be svigerfar om å invitere min mor også..

Hvorfor kan ikke andre ordne opp for en gangs skyld? Vi er da 4 søsken! Jeg er vel helt urimelig... men synes godt de kunne invitert mamma i år, når de vet hvordan ståa er for oss andre. Er jo ikke snakk om en fast tradisjon, bare i år det er litt spesielt...

 

Måtte bare få ut lit frustasjon! Skyt i vei, I don`t care...

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Alle burde ha ett mål for jula: INGEN skal være alene.

Skrevet

Ja, vi er 2 søsken som bryr oss om det, og 2 som ikke kunne brydd seg mindre... så lenge de selv har det bra..

Skrevet

Her var vi litt usikre på hvordan det ble i jula, og hadde undersøkt med de som kommer om det var greit å invitere fler, men det viste seg å ikke bli nødvendig.

Neste år derimot, blir vi plutselig mange, siden min søster skal ut å reise, så da blir det nok slik at både mine og min manns foreldre kommer, pluss to av våre søsken.

Nå er ikke situasjonen helt sammenligbar, siden det ville blitt to som satt "alene" sammen, men når det er jul, finner vi ekstra plass rundt bordet om det er nødvendig. Skjønner godt at du er frustrert. Både jeg og min mann har søsken som ikke er etablert, så det er vi som "tar ansvar" og inviterer.

Skrevet

Tror rett og slett jeg hadde avlyst den opprinnelige avtalen, og bedt min mamma til å feire med min familie (altså mann og barn). Er det et alternativ?

Gjest happy mom:)
Skrevet

Huff, for et drama da.

Hadde jeg vært i en slik situasjon så hadde jeg tatt min mor med meg eller invitert min mor til meg, ingen skal sitte alene på julaften..iallefall ikke sin egen mor!

Skrevet

skjønner ikke at du ikke vil være med mora di om du ikke har feiret de to siste årene med henne...

Skrevet

har vel ikke skrevet at jeg ikke har feiret jul med min mor de siste to årene.. min mor far feiret hos min søster, men det har jeg også.. (tenkte ikke på å nevne det:-)

Men min samboer har aldri feiret jul med sin far, og de spurte for 2 år siden om vi ikke kunne komme, da hadde vi allerede sagt ja til moren hans, og i fjor var vi med min familie, så i år var det hans familie igjen, og vi valgte da faren... (situasjonen med faren er en helt annen historie)

 

Det løser seg nok på en eller annen måte.

Blir bare så frustret over manglende fortåelse fra øvrige familiemedlemmer..

Skrevet

I din situasjon hadde eg spurt svigerfamilien om mamma kunne bli med dit.

 

Men no veit eg ikkje kor langt unna det er eller om det er spesielle grunnar til at det ikkje går, men i utgangspunktet ser eg det som den beste løysinga.

 

Skjønar det må vere frykteleg frustrerande å ha søsken som ikkje bryr seg meir enn det der...

 

Håpar det blir ei ordning til slutt og at mammaen din slepp å sitte aleine på julafta!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...