Frk Marge Skrevet 13. desember 2010 #1 Skrevet 13. desember 2010 Er det virkelig mulig å i det hele tatt formulere et så forkastelig ord? Dette må være det mest forkastelige trekket ved vår moderne kultur jeg noensinne har sett!!! Vold er alt annet enn positivt og gjør i allefall ingen GLAD!
Anonym bruker Skrevet 13. desember 2010 #2 Skrevet 13. desember 2010 Nei, det er klart, men hvis du har sett Pulp Fiction og liker den type humor, klarer du å forholde deg til begrepet gladvold på en ikke-alvorlig måte. Jeg holdt f.eks på å le meg ihjel da de ved et uhell blåste hodet av han som satt i baksetet på den bitte lille bilen - John Travolta kom borti avtrekkeren ved et uhell! Alle jeg så filmen sammen med lo også, men dette betyr ikke at vi ikke har verdiene i orden som mennesker. Hvordan ordet gladvold kan brukes i virkelige situasjoner, skjønner jeg derimot ikke. Er det det du mener?
Anonym bruker Skrevet 13. desember 2010 #3 Skrevet 13. desember 2010 Nei, det er klart, men hvis du har sett Pulp Fiction og liker den type humor, klarer du å forholde deg til begrepet gladvold på en ikke-alvorlig måte. Jeg holdt f.eks på å le meg ihjel da de ved et uhell blåste hodet av han som satt i baksetet på den bitte lille bilen - John Travolta kom borti avtrekkeren ved et uhell! Alle jeg så filmen sammen med lo også, men dette betyr ikke at vi ikke har verdiene i orden som mennesker. Hvordan ordet gladvold kan brukes i virkelige situasjoner, skjønner jeg derimot ikke. Er det det du mener?
Anonym bruker Skrevet 13. desember 2010 #4 Skrevet 13. desember 2010 Gladvold er når jeg røsker litt ekstra i gubben under sex!
Frk Marge Skrevet 13. desember 2010 Forfatter #5 Skrevet 13. desember 2010 Hehe den siste der er nå enda en ting Nei tenkte på et annet innlegg her inne, som omhandlet Star wars og voldelige filmer, leker og spill beregnet på små barn Jeg er forsåvidt enig i at Star wars ikke er det verste som finnes, men det er massevis i samme kategori som er verre i mine øyne, Cartoon network er omtrent helt forbudt her hjemme pga bakugan, pokemon, bayblade, Ben10 osv osv... Alle disse seriene går kun ut på å sloss og "kjempe" og ungene blir fryktelig negativt påvirket. Samtlige unger jeg kjenner som elsker disse seriene reagerer negativt på å se på dem. De blir rett og slett umulige å ha med å gjøre etterpå. (inkludert min egen sønn) Jeg synes absolutt ikke det er noe å være glad for? V har merket veldig stor forskjell på gutten her hjemme etter at vi forbød ham å se på de seriene!
Anonym bruker Skrevet 13. desember 2010 #6 Skrevet 13. desember 2010 Du synes Ben 10 er dårlig? Hva med Tom og Jerry? det er 50 ganger verre. Og for å være ærlig, synes jeg slike uskyldige lekesloss tegneserier er mye bedre enn noen av den dritten som går på NRK super nå for tiden. Som MIA og AF1. Finnes ikke noe søte og morsomme programmer på norsk "barne-tv" bare "drama" altfor mye om utlendinger og vold og gjenger og hip hop. Utrolig kjedelig og unødvendig. Dere som sier at Star Wars er voldelig er like ille som bestemoren min som mener Harry Potter er ond.
Eleutheria Skrevet 13. desember 2010 #7 Skrevet 13. desember 2010 HI: Herlighet, har du aldri ledd av noe som ikke er politisk korrekt du a? Se litt Tom & Jerry, Quentin Tarantino og den slags, og kom tilbake hvis du ikke lo en eneste gang. Det er stor forskjell på å le av en scene i en film og å syns vold er morsomt på generell basis - derav uttrykket gladvold for å skille "volden" man kan le av fra vold som rammer mennesker.
Gjest yrild Skrevet 13. desember 2010 #8 Skrevet 13. desember 2010 jeg ble helt kvalm av "Gladvolden" i Pulp fiction og syntes det var noe villt galt med mine medmennesker som lo seg ihjel... ble faktisk kvalm og måtte gå! Så jeg skjønner ikke "gladvold"!!
Tante Blås Squaw Skrevet 13. desember 2010 #9 Skrevet 13. desember 2010 Pondus (tegneserien altså, om noen av dere skulle ha bodd på Neptuns borterste måne de siste ti åra) er full av gladvold! :oD
Eleutheria Skrevet 13. desember 2010 #10 Skrevet 13. desember 2010 Tegneserier generelt er fulle av gladvold! Nemi, Billy, Donald, EON, M - for å nevne noen ...
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå