^mini^ Skrevet 11. desember 2010 #1 Skrevet 11. desember 2010 Hei! Vært og kikket på barnevogn i dag for første gang. Hadde vel egentlig bestemt meg for en kombivogn med 4 hjul, men dama i butikken mente 3-hjulingen var best! Noen som har prøvd begge deler? Eller hva mener dere er best?
kokosyklus Skrevet 11. desember 2010 #2 Skrevet 11. desember 2010 Det spørs hvilken trehjuling... Quinny vognene velter rett som det er. Har hørt at noen trehjulinger har forhjulet ett stykke frem slik at tyngdepunktet blir bedre frodelt eller noe i den duren:)
lindynatt Skrevet 11. desember 2010 #4 Skrevet 11. desember 2010 små jeg har kun erfaring med en tfk vogn, med to hjul fremme som en slags 3 hjuls vogn med 4 hjul. Flott vogn på sommerstid, om vinteren var den et mareritt. Snø og slaps med sånne hjul er håpløst og det å få den opp og ned av fortauskanter var også vanskelig.
^mini^ Skrevet 11. desember 2010 Forfatter #5 Skrevet 11. desember 2010 Akkurat.. har også en følelse på at en slik vogn kan være vinglete, iallefall i ulent terreng! Vi er glade i å være ut, så vogna kommer til å bli mye brukt til tur
cilinik Skrevet 11. desember 2010 #6 Skrevet 11. desember 2010 Gå for 4 hjul du. Men da m 4 hjul i samme str anbefales. Da kommer du frem over alt vinter, votter og vår:-D Har sett folk på tur i skogen m sine 3 hjulinger og klarer nesten ikke å kjøre over en liten rot og i tillegg nesten velte. De som jobber i bhg har også ofte sett at de vognene m 3 hjul har lett for å tippe dersom ungen er uroligv soving feks. Er jo lette varianter av 4 huliger da som Brio Happy (den har jeg valgt) Emmaljunga city cross feks. Velg duo (dvs atnår du er ferdig m bag og bytter og denne m sitte del. De er lettere enn kombi - som man legger bag inn i sittedelen. Du kan gå inn på barnevognguiden.no å lese div tester på vogner. Det er vogner som er kommmentert av brukere. Da m positive og negative sider av vognene. Lykke til i jungelen og håper du finner drømme vognen
tre-blir-til-fire Skrevet 11. desember 2010 #7 Skrevet 11. desember 2010 Hei! Jeg har ei simo kombi vogn og en TFK joggster twist, er veldig fornøyd med begge! Ville ikke vært foruten noen av vognene! Simo fordeler: - stødig - God plass i vogna, både i bagen og sportsdelen ( har en gutt på 2 år som fortsatt har god plass til sove i den). - "terrengvogn" fin å trille på humpete veier - God plass og lett å komme til i handlekurven TFK fordeler: - God plass i både bag og sportsdel - Myggnetting i kalesjen - liten sammenslått - lett i forhold til simo - billig å kjøpe fra utlandet( jeg bestilte hos www.kiddies24.com Lykke til med vognkjøp!
^mini^ Skrevet 12. desember 2010 Forfatter #8 Skrevet 12. desember 2010 Da satser vi nok på 4 hjul Ønsker en vogn som er god å trille, selv på grus og snø! Vil jo heller ikke at den skal velte, satser på at baby'n blir sovende mye ute i den også! Takk for råd og tips
AO3 Skrevet 12. desember 2010 #9 Skrevet 12. desember 2010 Jeg har hatt fire (like store) hjul, det fungerte fint, men vogna var for tung... Den er sovevogn i barnehagen nå, hvilket den passer perfekt til. Så denne gangen satser på jeg trehjuling. Har venner som har den samme vogna (Easywalker Sky), og de bor på et sted hvor det VIRKELIG er vinter og masse snø, og det har visst fungert fint. Trehjulingen blir uansett ikke sovevogn i barnehagen til lillebror/-søster, jeg ville ikke brukt en trehjuling til det.
Trultemora er presseklar!! Skrevet 12. desember 2010 #10 Skrevet 12. desember 2010 Har flere venninner som har TFK og de elsker disse vognene! Hun ene har vært masse ute i terreng og snø å gått tur!
Mockanin Skrevet 13. desember 2010 #11 Skrevet 13. desember 2010 Jeg hadde TFK joggster III, den med "fast" forhjul til min yngste når han var liten. Kjempefornøyd med den vognen. Kjenner ikke igjen de problemene du hadde med snø og slps og fortauskanter. Jeg fresa rundt med den hver dag uansett vær. Kanskje du hadde den Tfk Twist, med svingbart forhjul?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå