Gå til innhold

Gode utprøvde råd mot atopisk eksem...??


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har to barn med atopisk eksem, (3,5 år og 10,5 mnd), og nå på vinteren synes jeg de bare blir verre og verre.. Prøver å være flink til ikke å bruke ull rett på kroppen deres, smører med Decubal og noe fra A-derma.. Men lite effekt synes jeg.. Hva bruker dere og hva funker når de klør..

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Kortison funker best da huden er betent (utslett)

Skrevet

Jeg jobber i apotek og har fått VELDIG gode tilbakemeldinger på Physiogel AI. Den er anti kløende og virker betennelsesdempende. Fås kjøpt på Boots apotek ihvertfall.

Det er vanskelig med atopisk hud dessverre.

Skrevet

Vi har fått en salve fra legen som heter Locoid. Den fjerner eksemen ganske raskt hos storebror på 4,5.

Skrevet

Flott. Takk for svar! Ja, atopisk hud er vanskelig. Synes så synd på eldstesnuppa som klør så fælt.. sukk.

Skrevet

Gå til legen å få henvisning til hudlege så kan sjekke ut huden deres og gi dere krem tilpasset de. Du trenger en kortison krem når huden er sår f.eks.

 

Ull MÅ du holde unna kroppen deres. Da mener jeg altså rett på huden. Reagerer selv på det og det forverrer utslettet betraktelig. Helt forferdelig når det står på!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...