Gå til innhold

Jeg føler meg bare så... FANTASTISK!


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg begynte på ketolysekuren for 2,5uke siden, og har til nå gått ned 6kg.

Og jeg ser små forandringer på meg selv!! :D

 

"Litt her og litt der" ;)

Det er så deilig følelse, for jeg har i lang tid bare hatt... Uggen følelse om meg selv og kroppen min, men merker når jeg går forbi speilet nå at jeg.. Får selvtilliten tilbake. Jeg begynner å glede meg til det første målet er nådd.

Selvfølgelig vet jeg at det helt sikkert kommer til å gå litt saktere nå, i vektnedgang heretter, men poenget (for min del) er at det går riktig veien.

 

Jeg er så fornøyd med at jeg har kuttet ut alt som heter godteri og søtsaker.

Jeg har pepsi max til nøden, samtidig bacongull og baconsvor. Jeg kan lage osteskiver og kose meg. Mere bevisst på å ikke kose meg hver dag, men har valgt ut mandager og torsdager til å kose meg ;o)

Jeg lager fantastiske retter til middag, og jeg går fortsatt ned i vekt.

 

Det beste er: Jeg savner ikke godteriet. (Altså, innimellom får jeg en trang, men jeg glemmer det så fort!)

 

Her en dag hadde jeg sååå lyst på Potetgull Sourcream & Onion, så jeg skrev det på handlelista. Og i parentes sto det: "Jeg kan ikke og skal ikke kjøpe det, men det står der bare for syns skyld".

Og jeg gikk ut av butikken uten potetgullet ;)

 

Neida, men i bunn og grunn: Jeg er så fornøyd. Dette funker for meg og jeg koser meg. Jeg går ned. Selvtilliten ligger gjemt langt bak der og den begynner å komme frem igjen.

 

Jeg er så fornøyd med alt dette, men aller mest: Jeg er så opplagt!

Jeg våkner opp om morgenen og klarer ikke å sove mer. Før hadde jeg problemer med å VÅKNE opp.

Hele livet mitt er snudd.

 

Deilig! :D

 

(Jeg må bare skryte og... Få det ut!)

 

:o)

:o)

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ååå, det høres deilig ut. Nyt den følelsen for alt den er verdt. Den er den som får deg videre. :)

 

Kan du si litt om hva du spiser? Hva spiser du når du koser deg da?

 

 

Skrevet

Mye kjøtt, kylling, laks..

Grønnsaker.

Egg og bacon til frokost. ;o) (Omelett både med og uten bacon. Er ikke sååå glad i bacon, men det må til for å få litt annen smak i tillegg.. hehe :P)

Kutter opp litt salat, paprika, skinke, tomat ++ til lunsj..

 

Og til kos er enten rester eller bacongull ++

 

Og jeg drikker MYE vann. Vannet er viktig.

Også går jeg tur hver dag. :o)

 

Føler meg mye bedre for tiden!

:D

Skrevet

Oi, så flink du er!

 

Jeg har også hatt lyst å prøve å gå på ketolysekur, men klarer ikke å finne på ting man kan spise seg mett av uten karbohydrater.

 

jeg har før prøvd Grete R og Noka, Grete funket nesten ikke mens NOKA funket bra nok, men er jo forferdelig kjedelig... Så nå etter å ha fått barn er jeg liksom "stukk" med 8 kg for mye. Jeg er ikke så høy, så man ser godt disse kiloene...

 

Så om du forsatt er full av energi og orker, kunne du skrevet inne ett forslag til f.eks 2-3 dager med ketolysekur med forskjellige retter. Så kunne jeg få litt ideer, og mikse de litt om hverandre så har jeg noe å begynne med.

 

Lykke til videre!! Du er jo kjempeflink!!

Skrevet

Så bra, signerer annesmil og håper du skriver din plan :)

 

Før jeg ble gravid gikk jeg ned 15 kg på og kutte ned på karbohydrater og litt striks holdning,, sliter litt med og kutte ned på spisingen min nå :) men blir motivert da jeg hører om andre :D så spet på å høre hva du har til middager og slik :) noen tips :D

 

Lykke til videre

Skrevet

Å, så moro å høre! Jeg har vært så spent på oppdatering fra deg!!!

 

Jeg har vært på ketolyse i 4 uker i dag og har gått ned 8,3 kg...rimelig stolt og kry av meg selv!!! Og det med selvtillit og energi kjenner jeg meg godt igjen i.

 

Jeg kan også skrive ned noen favoritter:

 

1/2 boks Reker i majones (delikat) med opphakket agurk og paprika (ca 2 karber pr porsjon)

 

400 g Kylingkjøttdeig med 1/2 pose burritomix og en halv boks hakkede tomater med oregano og basilikum (perfekt som taco), del i 3 porsjoner (= 6 karber pr porsjon)

 

kavli osteskiver på bakepapir i microen i 3 min - fin snacks og perfekt istedet for f.eks ritzkjeks hvis man vil kose seg med ost og (ost) kjeks...

 

Pizzabunn av soyaprotein er heller ikke verst...

 

Det var noe av det jeg spiser og koser meg med.

 

 

Skrevet

Det som er rart er at det føles som om man holder seg lenger mett av å spise f.eks hardkokte egg med majones og tomat enn om man spiser det med brødskive til.

 

Det høres absolutt merkelig ut, men det er kanskje fordi brødet fører til en oppsving i blodsukkeret og det synker jo igjen rimelig fort, da. Med lavkarbo-mat blir blodsukkeret liggende mer stabilt og man føler seg derfor ikke sulten så fort som med mat med høyt karbo-innhold, og da spesielt det som inneholder raske karber.

 

Det er vel dette som gjør at man føler seg mett mer eller mindre hele tiden på lavkarbo, noe som igjen fører til at matinntaket blir mindre og som medvirker til vekttapet i sin helhet:-)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...