Gå til innhold
Vi er kjent med en del problemer i forumet for øyeblikket. Dette er midlertidig, og vi jobber med en løsning. Beklager ulempene

hva kan skje om jeg nekter biofar samvær?


Anbefalte innlegg

Skrevet

han er foreløbig ikke påskrevet som far, men får gjevnlig meldinger fra han at han skal kontakte nav, så det kan vel skje alt fra i morgen til aldri...

vet jeg ikke kan nekte han å bli skrevet på som far, men jeg kommer til å gjøre alt jeg kan for at han aldri får samvær med barnet..iallefall aldri alene...

han er alkoholiker,vært/er borti stoff, har ikke noen plass å bo, har flere tegn på å være psykopat, har masse angst(klarer ikke å ta bussen engang) er avheging av anti-depresiva, og sånn fortsetter lista..

viss han virkelig kommer til å søke om å bli skrevet på som far, og kommer til å søke om samvær, hva kan jeg gjøre da?

kommer til å kontakte barneværnet iallefall...

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Huff :( Har egentlig ikke noe svar på spørsmålet ditt..

Men tror ikke han hadde fått samvær selv om han står som far..

Ville nok ikke vært et problem å fått full foreldreomsorg for barnet ditt med den historien du har på barnefaren..

 

Ta kontakt med barnevernet eller familievernkontoret for råd?

De hjelper med råd og veiledning, og det er fagfolk som kan dette best og kjenner systemet inn og ut :)

 

Ønsker deg og barnet ditt alt vel! Det ordner seg nok :)

 

Skrevet

Du kan ikke nekte samvær.

 

Om han signerer på at han er far så bestiller du / dere time på familievernkontoret. Vil han ha samvær så kan du, med hjelp fra bv, prøve å få til samvær med tilsyn.

 

Vil råde deg til å kontakte familievernkontoret og bv. Be om hjelp og råd fra de som kan dette, som kjenner reglene og som kan fortelle deg hvordan ståa er.

 

Ønsker deg masse masse lykke til!

Skrevet

Tilby samvær sammen med deg. Da har du ditt på det tørre, og har gitt ham et tilbud.

 

Ikke bare nekt, for det tar seg dårlig ut for deg i en evt rettssak ang samværet. Og barnevernet kan ikke hjelpe deg her, bare så du vet det.

 

Skrevet

Joda, de kan de. Om far er alkoholiker og leffler med narkotika så kan bv hjelpe fordi mor er i en svært ugunstig situasjon her.

 

Sender hun barnet, uten videre, til en alkoholisert mann så står hun i fare for å miste omsorgen barnet. Gjør hun det ikke så er hun en samværsnekter.

Så her kan bv hjelpe og det vil de gjøre.

 

23:39

Skrevet

Jeg forstår redselen din. Ikke for å være frekk, men jeg kan ikke forstå at du valgte å bli gravid med han om han er så ille som du sier.. Men men.. Deg om det ;)

 

Du har dessverre ikke lov til å ikke oppføre han som faren. Nav kommer til å pushe på der. Så det er best å føre han opp med en gang. Men ang samvær, det er svært lite samvær en far har med barnet, ihvertfall det første året/halvannet året, før det kan begynne med overnatting. Takontakt med familievernkontoret og be om råd fra dem ;)

Skrevet

takk for svar=)

barnet er snart 1 år, og nav har ikke pusha på for å finnne ut hvem faren er ...hun ene damen der nede vet tilogmed at jeg har med viten ikke påført han..

 

hvis du vet hvordan en psykopat er, så forstår du kanskje hvorfor jeg fikk barn med han...han lurte meg tril rundt, da jeg traff han var han en skikkelig drømmetype, trodde me kom til å gifte oss og bli gamle ilag,..da jeg ble gravid kom den sanne siden fram, og jeg klarte heldigvis å bli kvitt han lenge før fødselen,for da var oppførselen hans begynt å skremme meg skikkelig.

 

 

men hva skjer da om han virkleig får samvær? og jeg nekter å levere fra meg ungen? for jeg kommer ALDRI til å levere ungen til han alene.

Skrevet

Hvorfor har man ubeskyttet sex med alkoholiserte psykopater?

Skrevet

00:45 : Drit i å være å tåpelig da!

Skrevet

Kontakt familevernkontoret og barnevernet. De kan hjelpe og de vil hjelpe. Kanskje ikke med samværsnekt, men med tilsyn ol.

 

Som mamma så føler jeg virkelig med deg og din situasjon. Håper det ordner seg for deg og barnet ditt:-)

 

23:39

Skrevet

23:48 her..

 

Så rart at Nav ikke har etterforsket dette nærmere. Jeg vet de pleier å være ivrige der. De betaler jo gjerne ut stønader til alenemødre, og noen må jo få "regninga"... om du skjønner ;)

 

Jeg tror du bør avtale time med familievernkontoret. Dette er en delikat situasjon, og de vet sikkert hvordan du skal gå frem??

 

Lykke til ihvertfall =)

Skrevet

Min erfaring med rusmisbrukere og de med psykiske problemer er at de neppe har det som trengst for å stå løpet for å få dette gjennomført.

Først må han kreve dna testing etc gjennom nav. Så må han gå til sak om foreldre ansvar, deretter må han gå til sak for omsorg, og så må retten finne ut hvor mye omsorg det er det beste for barnet at han fpr.

Skrevet

ville aldri ha oppgitt han der som far, hvis ikke du har veldig lyst til å tilbringe de neste 18 årene i evige rettsaker, møter med barnevern og advokater, samle opp alt han har sagt og gjort, skaffe vitner, livredd for hvem som ringer på døren osv osv. Har ei venninne som møtte en slik kjekk type som siden viste seg å ha både narkotikaproblemer, psykopatiske trekk og ble voldelig. Disse tingene henger jo ofte sammen, og hun stakkar har ikke hatt fred siden!! Tragisk å få barn med slike, og hva iall verden skal en unge med en sånn far? Samvær under tilsyn?? Hallo!!!

 

Uff, nei, jeg ville ventet og sett hva som skjedde, til og med løyet og sagt jeg ikke var sikker på hvem som var far. Så fikk han evt kreve dna test, men ofte har de det mest i munnen, så ikke sikkert han gidder å anstrenge seg. Ikke gi han noenting hvis du ikke må, lyv om du er nødt, det er tross alt ungen din det dreier seg om..! Mange unger vokser opp uten en forelder uten at det skader, men jeg skal love deg at å ha en slik far er mer enn skadelig. Når ungen er 12 kan h*n jo bestemme selv hvem h*n skal bo hos, og når tenåringen er i opposisjon til deg (muligens) er det jo ikke akkurat kjekt å vite at en psykopat står klar til å ta imot barnet ditt med åpne armer...

Skrevet

Dessverre er det slik at foreldre har større rettigheter enn barna, og det skal mye til å nekte samvær.

Hvis faren er så ille som du sier, så kan du riktignok håpe på tilsyn under samvær.

Gjør som andre her anbefaler, ta kontakt med barnevern og familievernkontor, vis at du ikke bare driter i samvær, men at du er bekymret for barnet ditt. Vær den som viser inititativ og ansvar.

Hvis det finnes et snev av fornuft i verden, så får nok far samvær under tilsyn. Så får tiden vise hvor lenge han gidder å drive med det.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...