Gå til innhold

Hva heter "livmor" i flertall?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har en diskusjon gående. Heter det "livmorer" eller "livmødre"? Selv heller jeg mot det første, selv om jeg ser at det er feil bøying av ordet mor. Noen som vet?

 

Lurer forresten også på "mormor". "Mormorer" eller "mormødre"? Synes jo "mormorer" virker mest riktig?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Tror ikke det bøyes, vi sier vel kvinnens livmor... hehe, nå ble jeg usikker

Skrevet

livmødre :) :) :) hehe

 

aner ikke... 1 livmor 2 liv...ehm..livmødre! må bli det :P

Skrevet

Men sier du mormødre da? En mormor, to mormødre? Selv sier jeg mormorer, og er tilbøyelig til å bøye livmor på samme måte, men snakker jo aldri om det i flertall :/

 

hi

Skrevet

Det ville jo ha løst problemet ;)

Men kan ikke si det, for meg blir det helt feil og veldig "medisinsk". Og alle jeg kjenenr ville ha ledd av meg!

Skrevet

 

Jeg ville sagt en mormor, flere bestemødre.

 

Men livmor er jeg litt usikker på,aldri tenkt over egentlig...tror jeg ville endra hele setninga da,det blir mest fornuftig for meg. livmoren vårs, kvinners livmor osv.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...