Gå til innhold

Forslag til spiselige julegaver, som kan ligge under treet?


Anbefalte innlegg

Gjest JuniGull10 og mange drømmer...
Skrevet

Og til godt voksne mennesker.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Dytter... For detta lurer jeg på oxo=)

Skrevet

Hva med å bake en honningkake?

 

Jeg gjorde det et år til mine kjære bestemødre og de var kjempefornøyde:)

Det geniale med en slik kake er at de blir bedre jo lenger de ligger, så det kan du bake 3 uker før jul og den holder seg:)

Har ikke oppskrift i hodet, men husker jeg bakte etter Wenke på God morgen Norge:)

 

 

Skrevet

Man kan lage pepperkaker, havremakroner, sirupssnipper, peppernøtter, kokosmakroner, chutney, sild, krydderolje, kryddereddik, konfekt, drops, likør, vin, sandkaker, kakemenn, serinakaker....

 

Panduro har flotte cellofanposer i 4 størrelser til småkaker. Posene er fine å pynte med koselige hilsner, barnas minste juletegninger, juledikt osv på toppen.

 

Chutney og sild er noe som de aller fleste passert 60 setter pris på ;o) (Ekte hjemmelaget sylte også, dersom du er av den virkelig dyktige typen på kjøkkenet.) Tomme fetaost-glass er helt perfekte til sild og chutney - og blir ekstra koselige hvis ungene får male på dem (hobbymaling eller akrylmaling er knall!). Ellers får man kjøpt fine glass mange steder, for eksempel Panduro.

 

EuroPris har vinflasker (hvite og grønne) som du kan fylle med vin du selv har satt. Print ut artige etikker, evt lag noen selv, gjerne med personlige hilsner eller interne vitser på.

 

Nille, Jernia og de fleste butikker som har "kjøkkenræl" har sett med små oljeflasker i stativ - fyll flaskene med hjemmelaget urteolje, krydderolje, peppereddik, chiliolje etc. MASSE oppskrifter på nett :o)

 

Panduro har også startpakker for den som vil lage egne drops. Du trenger bare èn pakke, ettersom de eneste ingrediensene du etterhvert må ha mer av er helt vanlige, rimelige ting du finner i matbutikken.

 

Du trenger ikke blakke deg på scrappegreier for å pynte disse gavene. Sybutikker har billige meterpriser på blonder og bånd i alle julens farger, blomsterbutikkene har ofte mye billigere "stæsj" å piffe opp innpakninga med enn Panduro og de andre typiske scrappebutikkene.

 

Kanelstenger er nydelig pynt på pakker, godt lukter det også ;o)

 

Håper du fikk noen idèer nå! :oD

Skrevet

-småkaker

-kaffe/te/kakao

-sjokolade

-vin

-oljer/eddiker

-krydder

-frukt/tørket frukt

-nøtter

 

Her har vi kjøpt små sjokolader med papir, puttet dem i et gjennomsiktig kremmerhus og scrapet merkelapp, som vi stiftet på på toppen.

Har også scrapet rundt after eight bokser.

Skrevet

Hjemmelaget konfekt! Det skal jeg lage :) Har bestilt konfektformer og kjøpt sjokolade, marsiåan og nøtter. Her er det bare kreativiteten som setter grenser. Har også kjøpt cellofan og silkebånd, til å ha sjokoladen/konfekten i.

Skrevet

Spiselig stringtruse ha ha!!!

 

Neida...

 

Spekemat, vin, nøtter, konfekt, osv

Skrevet

Fenalår! Det tror jeg flere ville satt pris på :)

Gjest JuniGull10 og mange drømmer...
Skrevet

Glemte å sjekke svarene i går, så godt å se så mange i dag! Tusen takk for mange ideer! :-)

Skrevet

hjemmelaget marsipan og andre julegodter

 

 

Skrevet

en brie, en pk god kjeks og fikenmarmelade.

Godt! Dersom man liker ost da:)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...