Anonym bruker Skrevet 25. november 2010 #1 Skrevet 25. november 2010 Kjernen i saken er en i familien som legger ut bilder av våre barn på facebook, selv om hun vet at vi ikke liker det. Eldste går på skole og har begynt å lære litt om nettvett, bl.a. å ikke legge ut bilder av seg selv på nett. Vi har ingen bilder av barna på facebook, men vårt kjære familiemedlem fortsetter å legge ut bilder, til tross for våre protester. Så til spørsmålene: -Hvordan forsvarer dere det å legge ut bilder av barna på nett? Når de lærer på skolen at det skal de ikke gjøre... -Hvordan løse problemet med håpløse familiemedlemmer som ikke tar hensyn til våre meninger.
Anonym bruker Skrevet 25. november 2010 #2 Skrevet 25. november 2010 Slektningen din SKAL etterkomme ditt ønske om å skåne barna dine. Tru med anmeldelse hvis det ikke skjer.
Anonym bruker Skrevet 25. november 2010 #3 Skrevet 25. november 2010 Du kan rapportere bildene på facebook. Også anmelder du slektningen din, evt truer med det.
Anonym bruker Skrevet 25. november 2010 #4 Skrevet 25. november 2010 Ja, det kan jeg jo gjøre, men jeg lurer på en ting til. Hvordan forsvarer man det å legge ut bilder av barn på nett. De fleste lærer vel i dag på skolen at man ikke skal legge ut bilder. Likevel har folk flest bilder av ungene på facebook. h.i.
Anonym bruker Skrevet 25. november 2010 #5 Skrevet 25. november 2010 Jeg legger ikke ut bilder av ungene mine på facebook og jeg skjønner ærlig talt ikke de som gjør det heller. Jeg er ikke redd for hverken pedofile eller at noen skal misbruke de, men tanken på at de aldri "forsvinner" fra nettet liker jeg ikke. Også liker jeg heller ikke at facebook eier rettighetene til mine bilder, selv om kun venner kan se de. NN: 13:05
Anonym bruker Skrevet 25. november 2010 #6 Skrevet 25. november 2010 Jeg hører stadig vekk den patetiske regla med : "Jeg har sperret profil på facebook, slik at bare folk jeg kjenner godt ser bildene av barnet mitt" eller "Familie og venner er så interessert i å se bilder av barnet mitt derfor legger jeg ut bilder hele tiden". ELLER " Jeg er så stolt av barnet mitt, så jeg klarer ikke å holde de flotte bildene for meg selv". Sukk.............
Anonym bruker Skrevet 25. november 2010 #7 Skrevet 25. november 2010 Å legge ut bilder av andres barn når man blir bedt om å la være er bare respektløst! ... syns nå jeg.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå