Anonym bruker Skrevet 24. november 2010 #1 Skrevet 24. november 2010 Noen som vet om et nettsted hvor man kan søke på sykdommer ved å legge inn symptomer? Ikke for å stille egen diagnose, men for å drive litt research ved siden av legens utredning.
Anonym bruker Skrevet 24. november 2010 #2 Skrevet 24. november 2010 Det er bare å google, gjerne på engelsk. Men det er ikke lurt.....man blir hypokonder.
Anonym bruker Skrevet 24. november 2010 #3 Skrevet 24. november 2010 Som nevnt over her,er bare til å google:) Det finnes mye rundt om på nettet,infosider og forumer.Selv er jeg på et ADHD-forum og får masse tips og fakta der,samt at det er flere som meg der;)
Eleutheria Skrevet 24. november 2010 #4 Skrevet 24. november 2010 Hvis du er usikker på hva du kanskje sliter med kan du google symptomene, hvis du vet hva du tror det kan være vil jeg anbefale deg å finne en test på et ålreit nettsted ... Husk at sånne tester bare er til veiledning, og bruk spørsmålene til å gå i deg selv: Sliter jeg virkelig med dette? Oppfatter jeg dette som et stort problem? Hvis du gjennom selvgranskningen kommer frem til at JA, jeg har problemer jeg trenger hjelp med, bør du ta det derfra i samsvar med legen din. Selv har jeg ledd godt av alle diagnosene jeg angivelig har etter en del tester på nett (har angivelig sterk AD HD, mild autisme, mild bipolar lidelse, moderat angst, moderat schitzofreni og litt åttat, ifølge testene jeg har vært innom så langt), og nei, jeg har ingen diagnose. Har forsåvidt ikke vært utredet heller, men klarer meg fint. Ellers har http://www.sciencedaily.com/ en del gode artikler om det siste innen medisin, ryddig delt opp i seksjoner etter hvilket område det gjelder (AD HD, bipolar lidelse, alzheimer, barns utvikling og det meste av illegale rusmidler, for å nevne noe). De fleste er riktignok skrevet på lite ikke-utdannet-lege-vennlig engelsk, men noe får man alltids med seg
Anonym bruker Skrevet 25. november 2010 #5 Skrevet 25. november 2010 Jeg er mest ute etter sykdommer som har med mage/tarm, nyrer, lever, galle etc å gjøre. Gjelder nedbryting av stoffer/vitaminer/mat - eller kall det ikke-nedbryting... Og søtlig kroppslukt, lukter som fyll uten å ha drukket. Og suset i hodet - uten å ha drukket.... Noen som har vært borti liknende? HI
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå