Gå til innhold

Gravid med hormonspiral??


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har hatt hormonspiral i 4,5 år nå og er kjempefornøyd med den! Jeg var hos gynekolog i mars i år og han sa at jeg kunne ha den i opptil 7 år. Ser det står 5 år når jeg søker på nettet.

Hvordan kan en vite når effekten går ut av den?

 

Jeg har hatt ubehagelige "smerter" i magen de siste dagene, nesten som menssmerter og tankene har gått til graviditet... Har ikke hatt mens siden jeg fikk satt den inn og heller ikke slike smerter. Føles som det er i livmor området det er litt vondt, men kan det kanskje bare være virus eller mageknip?

 

Må nok kjøpe en test hvis dette varer flere dager.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg husker legen min sa til meg at man visste spiralen var i ferd med å bli "brukt opp" hvis man fikk tilbake "mensen" / småblødninger ol. Så kanskje det er et tegn på at gynekologen tok feil? Fem år er det som står i vedlegget mitt i hvert fall.

Skrevet

Hovedårsaken til at man anbefales å bytte spiralen etter fem år, er at infeksjonsrisikoen øker med tiden. Den preventive effekten vedvarer nok gjerne lenger.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...