Gå til innhold

Hva sover barna i på natta?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Nattundertøy, bruker dere ullpysj på barna, eller bomullspysj? Truse & t-skjorte? Sokker? Hva bruker dere? :)

 

Her bruker vi bomullspysj, evt den ohhhh store favoritten til snuppa : hello kitty singlett & boxer.. Hun er relativt varm, å ligger på et normal temperertrom, dvs litt kjøligere/svalere enn hva hun ville oppholdt seg i på dagtid.. ( hun er 3 år)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Bomullspysj, sokker på beina, body under pysjen. Han har en tendens til å havne oppå dyna, så derfor har vi et lag under pysjen også.

Skrevet

Bomull eller ullpysj (alt ettersom hva som er reint der og da). Og sovepose oppe. Dyne og koseteppe.

Skrevet

Bomullspysjamas uten noe under, ikke sokker men dundyne.

Skrevet

Ullpysj eller bomullspysj, avhengig av hva som er rent. Dundyne over. Ca 16-17 grader på soverommet.

 

I natt blir det bare body, evt. kortermet body og teppe.....høy feber hos lillegutt ;(

Skrevet

Hvis jeg er heldig så får jeg på de truse og t-skjorte. Yngstemann vrenger av seg alt midt på natta og våkner alltid naken, og eldstemann tar av seg t-skjorta midt på natta, og dette er uansett hvor varmt eller kaldt det er på rommene. De er 3 og 6 år.

Skrevet

hun på 2,5 sover i ullbody og ullstrøpebukse, med ullpysj over. ligger alltid uten dyne, i kjølig soverom.

Skrevet

Det varierar. Ungane velger det sjølv om kvelden.

 

Eldste søv som oftast i ulltrøye + boxer eller ev. bomullsnattdrakt. 5 år, har det litt kjølig på rommet, har saueskinn, strikka ullteppe og dyne i senga. Brukar som regel enten dyne eller teppe, alt etter som kor varmt/kaldt det er i rommet og kor mykje han har på seg.

 

Lille søv av og til i nattkjole, men etter ho slutta med bleie i januar har ho nekta plent å ha noko på underkroppen når ho legg seg. I det siste har ho stort sett sove naken. Forholdsvis kjølig i rommet, ligg på saueskinn med dyne over seg. Har i det siste sove veldig roleg, så ho havnar sjeldan utanfor dyna så ho blir kald. 3 år.

Skrevet

Eldste vil forresten så godt som alltid ha sokkar på seg (har kjøpt nokre skikkeleg fluffy nattsokkar som han er veldig glad i), mens lille tar av seg sokkane i løpet av natta om ho ein sjeldan gong vil ha dei på når ho legg seg.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...