Anonym bruker Skrevet 21. november 2010 #1 Skrevet 21. november 2010 Jeg ønsker å føde på rikshospitalet. Hvordan søke der og evt når bør man søke. Hva skriver man i en slik søknad?
Anonym bruker Skrevet 21. november 2010 #2 Skrevet 21. november 2010 Trodde alltid det var legen som stod for å søke om ultralyd og fødeplass jeg?
Anonym bruker Skrevet 21. november 2010 #3 Skrevet 21. november 2010 http://www.rikshospitalet.no/ikbViewer/page/no/pages/klinikkene/enhet/informasjon/detaljer?p_doc_id=38234&p_prev_id=37512&p_dim_id=43301
Anonym bruker Skrevet 21. november 2010 #4 Skrevet 21. november 2010 Ved mine to siste graviditeter har jeg selv søkt på Riksen. Søkte med en gang jeg hadde positiv test, etter uke 8 reduseres sjansen til å få plass. I 06 ringte jeg dit direkte, men nå i mai sendte jeg mail. Sendte mail på tirsdag, mendagen etter fikk jeg brev i posten med tilbud om fødeplass og time til ultralyd! Lykke til. Jeg er klar for min 3. fødsel der om 8 uker:-) Legen min sendte også inn gjenpart av helsekortet mitt med beskjed om at jeg selv hadde søkt og fått plass. Bekreftet vel bare at jeg var gravid.
Anonym bruker Skrevet 21. november 2010 #5 Skrevet 21. november 2010 Skrev forøvrig bare kort om at jeg hadde født ser før, dato for siste mens og at jeg ønsket å føde der nå også. Har ikke hatt noen spesielle ting i verken svangerskap eller fødsel.
Anonym bruker Skrevet 21. november 2010 #6 Skrevet 21. november 2010 Fastlegen din kan gjøre dette for deg. Du må søke så fort du vet du er gravid! Det blir fort fullt, Oslo har dessverre ikke nok fødeplasser til alle som bor i byen.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå