Gå til innhold

Tips til alle nyskilte i forhold til senere ekteskap-viktig-viktig-viktig


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei alle sammen.

Tenkte jeg skulle tipse dere litt om framtiden. Jeg er skilt, har vært det i snart 1 år, Flytta ut for godt 3 år siden. Jeg har tenkt å gifte meg på nytt og har sendt inn papirene som er nødvendig for å få "lov".

Disse fikk vi tilbake med et skjema der x`n må signere på at skifte mellom oss er oppgjort. Oh my god, jeg har ikke lyst til å gå til han å be om en underskrift på at jeg kan gifte meg igjen.

MEN hvis du ikke har ordnet dette i forhold til skilsmissen så må du vente til du har vært skilt i 2 år!!!!!!!

 

Så til dere som er nyskilt, eller holder på med prossessen. Skriv SKIFTEAVTALE der begge signerer på at felles økonomi er oppgjort.

Sikkert mange som ikke tenker på et nytt ekteskap akkurat nå, men tanken og muligheten vil kanskje dukke opp igjen, og da er det veldig greit å slippe å blande inn hn du skilte deg ifra:-)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...