MissM808 Skrevet 18. november 2010 #1 Skrevet 18. november 2010 Leste nettopp en fødselshistorie her hvor hun ikke fikk fødestue før babyen nesten var på vei ut...hadde en venninne som fortalte meg en ligneden opplevelse...er det vanlig at man IKKE får eget rom å føde på?? Jeg fødte min første i USA, og der var alt klappet og klart, med egen fødselslege, eget rom med eget bad og ikke minst; kun det ene rommet og forholde seg til!Alt var liksom preget av ro og omtanke for meg, og det var utrolig viktig for håndteringen min. Kjenner jeg blir litt engstelig for å bli flytta hit og dit for at det rett og slett ikke er plass til meg...Hadde en veldig lang fødsel sist, og var så takknemlig for at alt "annet rundt" var på plass... Får litt inntrykk av at holdningen her i Norge er mer; "Kom deg inn her, urkvinne, og press ut den ungen - vi har dårlig tid før nestemann!!" Hva mener dere? Er det andre som har lignende opplevelser, eller har jeg bare fått skrekkhistoriene?
Inger¸.•°´¯♥ Skrevet 19. november 2010 #2 Skrevet 19. november 2010 Det er det jeg frykter mest også. Det stresset på sykehus, bli flyttet hit og dit og alt skal foregå som på et samlebånd. Derfor føder jeg hjemme!!! Mye roligere.
MissM808 Skrevet 20. november 2010 Forfatter #3 Skrevet 20. november 2010 OI! Nei, så langt er ikke jeg kommet ennå...kanskje med nr. 3;-) Hvordan foregår en hjemmefødsel? Kommer jordmor hjem til dere?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå