Gå til innhold

barnebursdag


Anbefalte innlegg

Skrevet

Sønnen min fyller 5 om noen uker og jeg har så smått begynt å tenke litt på dette med bursdagsfesten.

 

Er flyttet til Norge fra utlandet og aldri vært på barnebursdag, så vet ikke helt hva som forventes. Har fått med meg at barna er pene kledd og at pølser er tingen. Hva ellers? Blir det organisert lek, masse dekorasjon, hvor lenge varer det hele?

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Noen må da ha vært på en barnebursdag en gang og ha tips?

Skrevet

Tid: ca 2 timer

 

Mat: Pølser + kake og eller muffins

 

Pynt: Balonger utenfor, papptalerkner, plastglass og servieter med poppulært motiv, duk på bordet. Det er ikke nødvendig med mye pynt.

 

Leker: Ikke mange, men kan være greit å ha noe i bakhånd om ungene ikke setter i gang på egenhånd. Mange steder er en variant av skattejakt med små godteposer til alle gjestene forventet. Disse tar man med hjem.

 

Gaver: Normalt å få gaver til verdi ca 50,- til 100,- fra alle gjester. Pakkes ut så snare alle har kommet.

 

Invitasjoner: Sendes/leveres ut skriftlig en knapp uke før selskapet. Husk telefonnummer og skriv på om foreldrene skal gi besked om barnet kommer eller ikke.

 

Annet: Foreldrene bare leverer barna, de blir der ikke. De fleste kommer presis og henter presis. Antrekket er pent om det ikke står noe annet i invitasjonen.

 

 

Skrevet

når alle har kommet kan dere dele ut gaver.

 

et tips er "flasketuten peker på".

 

alle setter seg i en ring, man snurrer en tom brusflaske, og den flasken peker på skal gi gave til barnet ditt.

hvis den peker på en som har gitt gave kan dere enten snurre en gang til, eller velge den som er nærmest som ikke har gitt enda.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...