Rødhette <309+<312 Skrevet 9. november 2010 #1 Skrevet 9. november 2010 mini blir så lett rød i kinnene sine når vi har vært ute og kommer inn igjen. Spesielt nå når det begynner å bli kaldt ute. Vi har prøvd med ceridal kuldekrem, a-krem og dr greve sin allround krem. Noen tips? De røde kinnene er veldig røde, ser ut som jeg har malt han med ansiktmaling og varer ca til over natten. Også er vi ute igjen og de kommer igjen :-)
Anonym' Skrevet 9. november 2010 #2 Skrevet 9. november 2010 Høres ut som om han har fått en mild forfrysing av kinnene/ansiktet på et eller annet tidspunkt. Da vil dette flamme opp igjen ved kuldeeksponering. Kuldekrem (som du alt bruker), dekke til ansikt i størst mulig grad (Kiwat headoverlue er ganske gode, slutter mye bedre til rundt fjeset enn for eksempel Reima headover) og et skjerf som dere dra litt opp er vel det eneste man kan gjøre. Også å forebygge mot ytterligere kuldeeksponering ved ikke å utsette ham for kulde i kombinasjon med vind, mer enn nødvendig. Sitter han i vogn, snu ham alltid vekk fra vinden, og dra skjerf opp (pass bare på at han får puste fritt). Min voksne bror forfrøs kinnene lett i tenårene, og blir fortsatt rød på akkurat samme måten som du beskriver over. Vil ikke bli vekke, men med god pleie og forebygging blir det i allefall ikke verre Lykke til!
Rødhette <309+<312 Skrevet 9. november 2010 Forfatter #3 Skrevet 9. november 2010 Tusen takk for svar :-) Vi er alltid påpasselig med å smøre han godt og bruker kivat sin headoverlue, den er super :-) Takk for gode tips. Hvilke kuldekrem er best?
Anonym' Skrevet 9. november 2010 #4 Skrevet 9. november 2010 Bare hyggelig Vi har prøvd litt ulike. Vet at kuldekremen ikke bør inneholde vann, da vannet selvsagt påskynder forfrysning...men at de lærde er litt uenige i hvilken som evt. er bra for barnet og om en skal bruke kuldekrem i det hele tatt. Er det mange minusgrader (under 20) skal ikke barn være ute i det hele tatt, sies det. Vi har i allefall landet på å smøre, men i veldig god tid før barna skal ut. Smører på nytt når vi kommer inn med fettholdig krem (har ett barn med atopisk eksem, han trenger litt ekstra hudpleie). Forhør deg litt på apoteket, og google litt, så finner du kanskje en krem som kan passe for dere og klimaet der dere bor. Her er forresten en link som kan være grei å ha lest: http://www.nrk.no/programmer/tv/puls/3527416.html
sillyfilly og Olivia Skrevet 9. november 2010 #5 Skrevet 9. november 2010 PureLan kanskje? Det er jo rent ullfett. Og smør på før dere går ut slik at kinnene er godt beskyttet av fett. Men det har du kanskje allerede prøvd.
Rødhette <309+<312 Skrevet 9. november 2010 Forfatter #6 Skrevet 9. november 2010 takk for godt svar :-) Skal lese litt og se hvilke som er best for oss :-)
Prinsesse Gidderikke! Skrevet 9. november 2010 #7 Skrevet 9. november 2010 Gutten min blir like ens. Prøvde både a-krem + et par andre kremer jeg ikke husket navnet på. Men så ble jeg tipset om SebaMed kuldekrem (fås på apotek), og den virker kjempebra. Den er helt uten vann, parfyme, o.l. Pga at den er uten vann så kan du smøre den på med engang dere skal ut, du slipper å vente en halvtimes tid som med andre kremer. Jeg bruker den også selv på hendene da jeg blir tørr og sår på hendene på vinteren.
Rødhette <309+<312 Skrevet 9. november 2010 Forfatter #8 Skrevet 9. november 2010 Takk for mange svar :-) Tar en tur på apoteket i morgen :-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå