atsjo Skrevet 7. november 2010 #1 Skrevet 7. november 2010 Har en gutt på litt over 3 år. Han vil nesten aldri leke alene. Har mange fine leker, men føler aldri han vil leke med dem selv. Jeg vet han er liten og forstår jo at det er mye mer gøy å leke sammen med andre, men av og til hadde det vært greit hvis han aktiviserte seg selv litt. Feks hvis jeg MÅ gjøre noe i hjemmet. Leker vi ikke med han finner han på så mye tull som han ikke får lov til for å få oppmerksomheten vår igjen og henger etter oss. Det jeg lurer på: leker deres treåringer alene? eller er det bare slik smårollingene er? hehe
tante grusom master of law Skrevet 7. november 2010 #2 Skrevet 7. november 2010 Gutten min har lekt mye alene hele veien. Han blir straks fire. Han snakker, leker og ordner for seg selv lenge av gangen, og kommer jeg og snakker til han og forstyrrer ham i leken, så blir han nesten sint, hehe
*Rutletutt* Skrevet 7. november 2010 #3 Skrevet 7. november 2010 det har jeg inntrykk av at varierer veldig fra barn til barn. Begge våre er og har alltid vært flinke å glad i å leke alene. Nå er jenta vår rett over 3 år (3 år og 3 mnd) og hun er veldig flink å leke alene. Hun har rollespill med seg selv;-) Leker mye med barbiedukker, babydukker, Little People fra Fisher Price, koppesett og kakebutikk og lego. Hun liker også å tegne og å lese (se i;-)) bøker og blader. Hun kommer for å vise oss hvis hun bygger noe i lego eller tegner no, men ellers er det som om vi nesten ikke merker at hun er der engang. Hun liker også veldig godt å bli lekt med både av oss voksne og storebroren på snart 6 og andre unger, men har ingen problemer å leke på egen hånd. Storebroren var på samme måten.
Ranveig R Skrevet 7. november 2010 #4 Skrevet 7. november 2010 Lille fylte 3 år på torsdag og er veldig flink til å leike for seg sjølv. Storebroren var ikkje like flink, kanskje det er ein gut-/jenteting? Broren er kjempeflink til å leike/lese for seg sjølv no som han har blitt 5 år, men han begynte vel ikkje med det før han var rundt 4.
atsjo Skrevet 7. november 2010 Forfatter #5 Skrevet 7. november 2010 Takk for svar.. er vel litt forskjellig ja. Flinke barna deres er til å styre seg selv, får satse på det kommer seg her også etterhvert:) Hadde vært kos om han satt seg ned et lite øyeblikk med bøker eller puslespill gitt;)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå