Føken siruppsnipp Skrevet 2. november 2010 #1 Skrevet 2. november 2010 Jeg jobber i bhg. ser ut som det har begynt med øyekatarr hos meg.. hva gjør jeg med jobben i morra om det virkelig er som jeg frykter??
elskerlivet Skrevet 2. november 2010 #2 Skrevet 2. november 2010 du drar selvsagt på jobb og er ekstremt forsiktig med håndhygiene... skuller med rent vann flere ganger i løpet av dagen!! Voksne blir uansett ikke "medisinert" mot øyekatarr, så bare å gå på jobb!!
2 gutter og 1 jente Skrevet 2. november 2010 #3 Skrevet 2. november 2010 Ja, det gjør jeg. men tar kontakt så rask som mulig med legen for å få startet behandlingen. Det er bare tull at voksne ikke blir behandlet mot øyekatarr. Jeg har blitt behandlet flere ganger det siste året for det. Minstemann var mye plaget med øyekatarr og det var ikke til å unngå at jeg også fikk d innimellom. Vi fikk da begge behandling hver gang d brøt ut.
mamman til to gutter Skrevet 2. november 2010 #4 Skrevet 2. november 2010 Anbefalingen nå er at man ikke får medisiner mot øyekatar i det hele tatt og barn med øyekatar kan gå i barnehagen som vanlig. Det å skylle med saltvann hjelper stort sett alltid like mye som å behandle med kloramfenikol. De fleste øyekatarer skyldes det samme viruset som gjør at man blir forkjølet, så det er ingen grunn til å holde barna hjemme eller bli hjemme selv. Håndhygiene er viktig uansett behandling eller ikke når barna eller personalet i en barnehage har øyekatar.
Gjest Skrevet 2. november 2010 #5 Skrevet 2. november 2010 Ja, jeg drar på jobb selv om jeg skulle ha øyekatarr. Jeg er jo ikke syk! Men hvis du jobber i bhg. så synes jeg vel du kan være hjemme, ellers kan det vel fort skje at _mange_ av barna også får det.
Føken siruppsnipp Skrevet 2. november 2010 Forfatter #6 Skrevet 2. november 2010 Takk for svar. Jeg tenkte mest på det med å smitte andre da jeg jobber veldi tett på andre mennesker og jeg vet vi sender barn som får øyekatarr helst hjem. Jeg reiser på jobb og ser det ann tror jeg.
NostraStoria Skrevet 2. november 2010 #7 Skrevet 2. november 2010 Hadde gått på jobb, men vært forsiktig med håndhygiene. Det er bullshit at voksne ikke får behandling mot øyekatarr, de selger salve på apoteket som tar bort symptomene etter 1 dag eller to.
De to sjarmtrolla og guttspira Skrevet 3. november 2010 #8 Skrevet 3. november 2010 Du kan selvsagt gå på jobb Grunnen til at det smitter så fort hos små barn, er jo at de tar seg til øyet og tar på leker og andre barn. Vi voksne er jo bevisst på øyekataren, spriter hendene ofte, og klarer å ikke ta på øyet og videre på andre ting Og selvsagt er det noen voksne som får behandling for øyekatar, men som noen over nevner, blir ikke dette så mye anbefalt dette i samme grad som før lengre. (Dette i forhold til resept fra lege, vet ingenting om de salvene som selges på apoteket).
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå