♡ A & E ♡ Skrevet 28. oktober 2010 #1 Skrevet 28. oktober 2010 Prøver her jeg, kanskje noe har erfaring å dele Frøken Fryd på 16 mnd har slitt med hyppige øyebetennelser. Legen har nå henvist oss til øyelege for han tror det kan være tette tårekanaler. Noen som vet hva en øyelege gjør om så tilfelle?
Hufsla Skrevet 28. oktober 2010 #2 Skrevet 28. oktober 2010 han henviser til operasjon. Da må hun i narkose og stikke de opp. Min sønn fikk dette gjort da han var 2 år:-)
♡ A & E ♡ Skrevet 28. oktober 2010 Forfatter #3 Skrevet 28. oktober 2010 Det hørtes ikke fristende ut Men regner med det gikk greit da. Dumt spørsmål kanskje men jeg er totalt ukjent med det, hvordan merker man at det er helt tett da? Tårene kommer nå ihvertfall ut
Fire småtroll Skrevet 28. oktober 2010 #4 Skrevet 28. oktober 2010 Når det er tett kommer ikke tårene seg vekk fra øyet.. Tårekanalene går fra øyet og ned i svelget, så tårene blir drenert vekk den veien. Når kanalene er tette renner øyet over av fuktighet fordi det ikke blir drenert vekk som det skal. Resultatet blir et øye som lett renner, særlig i vind o.l. Det blir også lett puss på øyet. På sønnen min åpnet det seg av seg selv da han var rett under året, men da hadde vi blitt forberedt på oprasjon for å legge inn dren om han ikke var bra rundt 1-års alderen.
Hufsla Skrevet 29. oktober 2010 #5 Skrevet 29. oktober 2010 det går veldig greit, selv om det er fælt når de skal i narkose. Min sønn fikk noe først som skulle roe han ned å få han til å bli slapp. Han ble riktignok full, klarte ikke å gå, sitte eller noe, men ble ganske så kvikk av det:-) Ofte så holder det å stikke de opp en gang. Men hos noen hjelper det ikke, og da må de legge inn dren. Hos noen må de til slutt konstruere nye tårekanaler. Dersom hun ofte har tårer og puss i øynene uten å være rød/sår, så har hun nok tette kanaler. Tårene kommer ut til øyet, men dreneres ikke videre. Tror ikke jeg har mer informasjon, men bare spør hvis du fremdeles lurer:-)
leader of The pack Skrevet 29. oktober 2010 #6 Skrevet 29. oktober 2010 Vi hadde et helvete i over 1 år med mellomsnupp. Fikk henvisning til spesialist på Majorstua og vi forberedte oss på operasjon. Han lærte meg imidlertidig en teknikk for å massere/stimulere tårekanalen. Ta en ren pekefinger og kjenn på deg selv først. Hvis du trykker ved siden av nesen og under øyet kan du kjenne at det "kiler" litt i nesen. Da stimulerer du kanalen. Trykk 5 ganger på hver side flere ganger om dagen. Her tøt det utrolig mye puss de første dagene, men hun var helt fin på under en uke og vi slapp operasjon:) Utrolig at leger ikke kan dette enkle trikset.
♡ A & E ♡ Skrevet 29. oktober 2010 Forfatter #7 Skrevet 29. oktober 2010 Tusen takk for informasjon dere Ja, det er annerledes enn mine og storebror sine øyebetennelser. Jeg trodde ikke på de i barnehagen første gangen for hun så jo så fin ut etter de hadde tørket bort pusset men der tok jeg feil gitt. Skal prøve å masere hver dag og håpe det gjelder
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå