marsgutt Skrevet 20. oktober 2010 #1 Skrevet 20. oktober 2010 Er det bare meg som får helt vondt i magen av tanken på att gutten skal begynne i bgh kun 11 mnd gammel? Har ikke den ekonomiske muligheten att stanne hjemme lenger og ser faktisk ikke noen annen løsning. Kun søkt private fam.barnehager men har fortsatt mine tvil. Er det noen som har erfaring med å levere så små barn. Hvordan kan dagen se ut i en barnehage for de minste? Hva hvis han ikke går til dess? Klarer en ettåring att spise alene? Ja, det er mitt første barn og jeg kanskje er litt hysterisk. Er ikke heller vant til å levere honom ifra meg (egentlig aldrig) så det føles ekstra jobbigt. Hva tenker dere?
Gjest Kira06 Skrevet 20. oktober 2010 #2 Skrevet 20. oktober 2010 Hehe, kjenner til alle de følelsene og spørsmålene ja:) Datteren min var enda ikke 11 mnd når hun begynte i bhg, men det gikk over all forventning. Tror nesten de er litt for "små" til å skjønne alt som foregår rundt dem da. Hun går i en barnehage med 52 barn, fordelt på fire avdelinger. De har ikke småbarnsavd., men er blandet. Ser at hun lærer utrolig mye fra de eldre barna (som blant annet å sleike av alt pålegget først*s*), og de er også så flinke til å ta henne med på leken. Vi har hatt henne i bhg i 2,5 mnd, og merker at hun nå er helt inne i rytmen. Tok en til to uker før hun sov godt der og spiste greit, så ikke være bekymret om det tar litt tid. Hun går heller ikke enda, men er ute like mye som de store. Da gjerne i sandkassen eller på en huske. Når det kommer til hvordan dagene ser ut, så varierer det sikkert mye fra bhg til bhg. Men husk at de små sover endel, slik at de får pauser innimellom. Nå skal det sies at jeg jobber kortere dager frem til jul, så datteren min blir hentet før kl 15 hver dag. Hun var utrolig sliten og sutrete på kvelden de første ukene, men nå har det også gått seg til. I tillegg sover hun som en stein på natten:) Eneste minuset med barnehagestart er alle bakteriene som følger med. Her har det vært mye feber og konstant rennende nese, så vær forberedt på det*s* Ønsker deg masse lykke til, og regner med at det kommer til å gå så bra:)
...gull... Skrevet 20. oktober 2010 #3 Skrevet 20. oktober 2010 hei, skjønner veldig godt hva du mener! min lille som snart er 1 år startet i bhg for 1 mnd siden. var altså like gammel som din. det var heeelt grusomt. men heldigvis bare for meg. han stortrives. det er selvfølgelig begrenset hvilke aktiviteter de gjør men d er masse frilek og kos! hverdagen til min krabat ser slik ut: (han har korte dager da) han leveres i bhg etter frokost hjemme.da skal han enten ut eller de skal være inne å male ol. så spiser de lunsj og de minste barna blir lagt. de står opp og leker før det blir fruktmåltid. ut fra hvordan været er så er de enten ute eller inne etter frukt. så varierer dagene ut fra om noen skal på tur eller været og ol. det er også (ofte) mye lettere å ha tilvenning på så små barn da de selvsagt ikke skjønner like mye som større barn. jeg trente faktisk min gutt til å spise brødsive og frukt selv slik at det skulle bli lettere når han skulle begynne i bhg. vet selv, da jeg har jobbet i barnehage, hvor mye ekstraarbeid det blir hvis det er noen som mates min, som jeg er alene me, var bare vant til å være sammen med meg eller bestemoren så jeg var veldig i tvil om dette skulle gå bra, men han har knyttet seg veldig til de som jobber der, så det er utrolig deilig .
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå