Anonym bruker Skrevet 19. oktober 2010 #1 Skrevet 19. oktober 2010 Jeg fikk en stor 1. - 2.grads forbrenning på håndleddet på søndag. Jeg satt med armen i vann i 3,5 time før smerten var håndterbar, og i går smørte jeg på aloe vera sikkert 15 ganger. I går var det nærmest smertefritt men i natt begynte det å gjøre fryktelig vondt igjen. Jeg har aldri hatt et så stort brannsår før, så jeg aner ikke om det er bare "sånn det er" eller om jeg bør være obs på noe. Noen med erfaring som kan gi meg noen råd?
Anonym bruker Skrevet 19. oktober 2010 #2 Skrevet 19. oktober 2010 Brannsår kan føre til infeksjoner bl.a. Tror du skal ta en tur til lege for å rense det skikkelig og for å vurdere om annet må gjøres. Er det stort og alvorlig nok kan det være aktuelt med tiltak.
Anonym bruker Skrevet 19. oktober 2010 #3 Skrevet 19. oktober 2010 Bør sjekkes av lege ja pga infeksjonsfare. Men når man får et brannsår er det viktig at man ikke bruker kaldt vann, da dette kan føre til frosttskade pga tynnere hud. Mmellom 27-35 grader bør temp på vannet være. Lurt å ha burngel i hus ev aloe vera. Klin på slik at det kjøler godt. God bedring
Anonym bruker Skrevet 19. oktober 2010 #4 Skrevet 19. oktober 2010 Jeg helte en kanne kokende kaffe over håndleddet for 5 år siden og opplevde litt av det samme som det du sier. Selv om jeg hadde den i vann og med kald klut hele den aktuelle dagen, gjorde det vondt dagen etter og i nesten en uke framover. Det ble store vabler over alt der det varme hadde truffet, og da er det viktig å ikke la det gå hull på dem. Huden under blemma heler seg nemlig selv, med blemma som et naturlig "plaster" oppå. Så tørka vablene inn og forsvant, og huden var brunere der enn hele resten av armen i mange måneder, men i dag vises absolutt ingen ting. Husker ikke hvilken hånd det var en gang, og kan ikke se noe når jeg sammenligner. Jeg tror du har gjort det riktige. Fortsette med aloe kanskje?
Anonym bruker Skrevet 19. oktober 2010 #5 Skrevet 19. oktober 2010 Jeg har brent meg på hele venstre underarm, Jeg Husker at det gjorde veldig vondt den aktuelle dagen, og svei når jeg kom hen i noe. Smertene forsvant vel etter en ukes tid, Tok ca 4 mnd før det var grodd, og da var det tydelige arr. Idag (4 år senere) ser jeg ikke noe som helst.. Om du vil vite cm mål, så vil jeg si det var 25cm langt og 8 cm bredt. Er det et åpent sår, ville jeg klart ringt og konsultert meg med legen om hva jeg burde gjort. Men er det bare rosa med/ uten blemmer og svir veldig. Ville jeg ikke gjort annet enn å smurt meg med noe som gir fukt og kjøler det ned. Finnes jo hjelp å få på apoteket.. Vil bare si at den smerten du har, er vanlig og jo mer du tenker på den og fokuserer på den, jo verre blir det.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå