surremus Skrevet 18. oktober 2010 #1 Skrevet 18. oktober 2010 Akkurat nå står min 2 år gamle tulle med krokodille(?) tårer, roper "mamma`n min" og drar i grindda like ved her jeg sitter.... Og jeg kjenner en stor klump i brystet.... Men nå har hun holdt på slik i snart 2 uker, med at hun ikke vil sove med mndre en av oss sitter hos henne - og det er ikke sikkert hun vil legge seg til å sove engang da.... 2 -2,5 time har vi holdt på nesten hver eneste kveld og nå orker jeg ikke mer. Det er mye som foregår i livet som gjør at overskuddet mitt og energien min er nærmest null, så jeg vet ikke hva jeg skal gjøre... Trenger vel bare å høre at det er andre som har hatt det slik med barna sine, og at det omsider går over ---- for det håper jeg at det gjør..... Sitter her og tenker om jeg, nok en gang skal ta henne med inn og sitte i senga og se på at hun surrer senga eller om jeg skal la henne stå der og slite seg ut... HJELP!!!!
Gjest Skrevet 18. oktober 2010 #2 Skrevet 18. oktober 2010 Hvordan er dagsovingen hennes? Kanskje hun sover for mye eller for sent på dagen slik at hun ikke er trøtt nok ved leggetid?
Huldretussa ' en av hver sort' Skrevet 18. oktober 2010 #3 Skrevet 18. oktober 2010 Gutten min på 2,5 har også hatt slike perioder i løpet av sommeren og høsten. Han har gitt klar beskjed om at pappa skal passe på han når han ligger i senga (vanligvis vil han ha meg, men her er det bare pappa som er bra nok) Han har vært mye plaget av mareritt, og jeg tror han rett og slett har vært redd for å sove pga dette. Kan du se for deg noen grunner til at datteren din ikke vil legge seg uten at noen er der sammen med henne? Har du snakket med henne om det? Du sier det er mye i livet ditt som gjør at du har lite overskudd, kan dette være noe som gjør henne sliten også? Tenker at hva du bør gjøre er litt avhengig av årsaken til "problemet"
surremus Skrevet 18. oktober 2010 Forfatter #4 Skrevet 18. oktober 2010 Hun sover fra ca 12-12.45 i bhg. Har kortet ned på søvnen uten at det har gitt resultater....
surremus Skrevet 23. oktober 2010 Forfatter #5 Skrevet 23. oktober 2010 Tusen takk for godt svar, Huldretussa. Det du skriver er akkurat hva jeg trenger å høre, kjenner jeg. Tusen, tusen takk ))
surremus Skrevet 23. oktober 2010 Forfatter #6 Skrevet 23. oktober 2010 Tusen takk for godt svar, Huldretussa. Det du skriver er akkurat hva jeg trenger å høre, kjenner jeg. Tusen, tusen takk ))
Gjest Skrevet 23. oktober 2010 #7 Skrevet 23. oktober 2010 Vi måtte kutte all soving på dagtid da gutten var rett over 2 år for å få han til å legge seg på kvelden. Da ble han lett å legge.
surremus Skrevet 23. oktober 2010 Forfatter #8 Skrevet 23. oktober 2010 Hvordan var han på dagtid da?
Gjest Skrevet 23. oktober 2010 #9 Skrevet 23. oktober 2010 Litt trøtt og sur noen dager, men deg ga seg fort. Etter vi sluttet med dagsovinga sovnet han i sju-tida istendenfor i ni-tida.
Lykkeli & gla ♥ jentene mine ♥ Skrevet 23. oktober 2010 #10 Skrevet 23. oktober 2010 Kutt av dagsøvn har gitt gode resultater her også; de dagene hvor hun har sovet for mye i bhg tar gjerne legginga laaang tid, mot normalt 5- 10 min..
surremus Skrevet 23. oktober 2010 Forfatter #11 Skrevet 23. oktober 2010 Da skal jeg teste ut det imorra, og se hvordan det går..... Se hvordan det blir ikveld siden hun har sovet fra 10-12, fremfor 12-1245. Men det nytter dårlig i bhg.... Så kanskje prøve å ikke sove imorra og mandag ))) Takk for tipset, overlord!
Gjest Skrevet 23. oktober 2010 #12 Skrevet 23. oktober 2010 Når du skal kutte dagsovinga kan du f.eks gi henne en rolig lesestund eller sette på en film så hun får slappet litt av den tiden hun ellers ville sovet.
surremus Skrevet 23. oktober 2010 Forfatter #13 Skrevet 23. oktober 2010 Ja, det var lurt! Og satse på fint vær her, så v kan være mest mulig ute
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå