Anonym bruker Skrevet 17. oktober 2010 #1 Skrevet 17. oktober 2010 Jeg skal på sjukehuset i morgen for sjekk av jenta i magen. Hun er liten, og gir nesten aldri i fra seg noe liv lenger. Kan ikke jeg kreve Ks ? For jeg er så redd, og legene klarer ikke og 100% hva årsaken til dette er. Ergo, dei er usikre selv. Og jeg vil gjene ha hun ut fort, siden jeg kjenner mindre og mindre liv
Anonym bruker Skrevet 17. oktober 2010 #3 Skrevet 17. oktober 2010 Hvor langt er du på vei? Jeg hadde krevd å få henne ut! Hadde aldri gått med på å fortsette svangerskapet hvis du kjenner mindre og mindre liv og legene ikke vet hva det kommer av...Sett i betraktning at du er langt nok på vei da. Lykke til!!
Sweet Amber Skrevet 17. oktober 2010 #4 Skrevet 17. oktober 2010 Du kan ikke kreve det, men ytrer du et sterkt ønske om det legger de nok vekt på det. (les deg opp og si at du er klar over alle plager dette kan medføre for deg osv.) Hvis hun er svak er det godt mulig legene uansett vil at hun skal kommme med snitt. De er jo opptatt av at dere skal komme helskinnet ut av svangerskapet begge to:) Håper det går bra med dere. Lykke til:)
Anonym bruker Skrevet 17. oktober 2010 #5 Skrevet 17. oktober 2010 Jeg er 37+4 i morgen. Men er så redd for dei ikke vil ta ks på meg Er så redd, kjenner liv max 4 ganger om dagen, og det er egentlig kun om kvelden. Om jeg er så heldig att jeg får, hvor lang tid må jeg vente da?
Sweet Amber Skrevet 17. oktober 2010 #6 Skrevet 17. oktober 2010 Hvis de ser at hun får for lite næring feks og skjønner at hun ikke har det bra der inne kan det gå veldig fort. Jeg fikk mitt planlagte snitt 10 dager før termin, men der hadde barnet det fint og det var ingen hast. Vil tro at det blir litt mer hast i ditt tilfelle, dersom du har rett i at hun vokser lite og ikke har det bra.
Anonym bruker Skrevet 17. oktober 2010 #7 Skrevet 17. oktober 2010 Jeg ble satt i gang 37+4 pga lav vekt og legene ville ikke risikere at babyen ble svakere til fødselen. Babyen kom etter 2 dager. Hvis de mener at babyen er så svak at de vil få henne ut så bør de jo enten ta ks innen kort tid, eller sette fødselen i gang (hvis de ser at babyen er sterk nok til det). Min lille sparket mye fra seg og viste alle tegn til fremdeles å trives, men de ville altså ikke risikere at formen ble verre. Hvis jenten din virker svakere vil jeg absolutt tro at de gjør noe snarest. Håper du blir godt informert i morgen og at avgjørelsen er det du ønsker:)
Anonym bruker Skrevet 17. oktober 2010 #9 Skrevet 17. oktober 2010 takk for masse svar Håper dei kan fortelle meg litt om det i morgen, og kansje tilby meg ks, slik jeg slipper og tenke hele tiden på om hun er i live inni der, siden hun aldri vil sparke meg. HI
Anonym bruker Skrevet 17. oktober 2010 #10 Skrevet 17. oktober 2010 Kreve, forlange, kreve, forlange... Hva med å høre mest på hva ekspertene sier? Hva med litt ydmykhet og takknemmelighet? Vi har det for godt her i landet...
Sweet Amber Skrevet 17. oktober 2010 #11 Skrevet 17. oktober 2010 Leste du noe mer enn overskriften 21:33?
Anonym bruker Skrevet 17. oktober 2010 #12 Skrevet 17. oktober 2010 Du kan ikke KREVE ks, det er legen som bestemmer om det skal gjøres eller ikke. Det du kan gjøre, er å gjøre hjemmeleksa di godt på forhånd - slik at du kan argumentere godt for deg. Få gjerne med at du vil de skal skrive i journalen at du er helt uenig i avgjørelsen om evt ikke ta ks/sette i gang, grunnene til dette (lite liv, liten etc), og at det da vil bli legens ansvar alene om noe skjer.
Anonym bruker Skrevet 17. oktober 2010 #13 Skrevet 17. oktober 2010 Jeg ville også har gjort hjemmeleksen min og "krevd" ks om hun der inne er mindre enn hun burde være eller om det f.eks er lite fostervann. 1 av 300 babyer dør rett før fødsel i mors mage, så en burde ta mor på alvor.. (3 av 1000 for å være mer nøyaktig...).
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå