Anonym bruker Skrevet 16. oktober 2010 #1 Skrevet 16. oktober 2010 Men jeg er livredd for å legge på meg. Min søster som alltid har vært tynn som en strek (1.70 og 50 kg) la på seg 16!! kg etter røykeslutt. Det endte med at hun begynte igjen og trente hver dag i nærmere et år, og fortsatt har ikke alle kg forsvunnet igjen (det trenger hun ikke eller da, men.) Noen som har gode råd? Jeg hater røyken, det er jo ikke godt engang, bare en fryktelig irriterende (u)vane.
Anonym bruker Skrevet 16. oktober 2010 #2 Skrevet 16. oktober 2010 Gjør som jeg gjorde, ta deg en snus i ny og ne i stedet for:)
Anonym bruker Skrevet 16. oktober 2010 #3 Skrevet 16. oktober 2010 Å huff, jeg hater virkelig snus altså. Men hjelper det? Hvor lang tid tok det før du sluttet å ha røykesug? Sluttet du tvert eller kuttet du ned? hi
Anonym bruker Skrevet 16. oktober 2010 #4 Skrevet 16. oktober 2010 Jeg brukte happyending.no og sublingvaltabletter. Bedre enn snus og du får omtrent samme nikotinkicket. Røykfri på fjerde året nå
Anonym bruker Skrevet 16. oktober 2010 #5 Skrevet 16. oktober 2010 Gratulerer så mye, så flink du har vært=) Skal ta en titt på den siden, tusen takk. hi
Anonym bruker Skrevet 16. oktober 2010 #6 Skrevet 16. oktober 2010 Hehe, er nok et dårlig tips fra min side. Sluttet å røyke for 5 år siden, og har FORTSATT lyst på røyk. Helt håpløst! Så nå er jeg stor-snuser i stedet. Ville nok derfor valgt noe annet hvis jeg skulle gjort det igjen:)
Anonym bruker Skrevet 16. oktober 2010 #7 Skrevet 16. oktober 2010 Jeg ville tatt kontakt med legen, du kan få medisiner som gjør røykeslutten enklere. I stedet for snus, bruk heller nikotin-tyggegummi eller lignende. Forbrenninga går ned en periode når du slutter å røyke, men hvis du spiser sunt og sørger for masse mosjon så trenger du ikke gå opp i vekt. Sett deg mål og følg dem. For pengene du sparer på røyk kan du f. eks. melde deg inn på et treningsstudio og få oppfølging av en personlig trener:-) Lykke til...
Anonym bruker Skrevet 16. oktober 2010 #8 Skrevet 16. oktober 2010 Jeg elsker røyk! men har vært syk nå¨og orker rett å slett ikke røyke for det kjennes ut som om at lungene skal komme ut av kroppen! hoster som besett! Jeg ser selv at det å røyke ikke er tingen, og det å si at man skal gå så mye opp i røyk er tull! hvis du klarer å slutte å småspise så går det bare bra. ta deg ei gullrot når du føler for en røyk for det legger du ikke på deg av, men hvis du sitter deg å gomler i deg masse drit så legger du på deg.
Anonym bruker Skrevet 16. oktober 2010 #9 Skrevet 16. oktober 2010 Før jeg ble gravid røykte jeg 10-20 om dagen .... Men så ble det plutselig en ''trend'' på arbeidsplassen med Oliver Twist. Også kalt tobakkspastiller. Jeg kan ikke fordra snus, og ga denne såkalte ''pastillen'' en sjans. Du har helt sikkert sett den i butikken. http://www.oliver-twist.dk/Webnodes/da/Web/Public/Produkter/The+product Ihvertfall .... Jeg byttet ut stadig fler røyk med Oliver Twist og merket røyksuget gi seg veldig. ca en mnd etter jeg startet med Oliver Twist, fant jeg ut at jeg var gravid, og jeg sluttet begge deler på dagen. Selvfølgelig var den første uka hard. Men ALDRI har jeg gått så vellykket ut av en røykeslutt. Og jeg er helt overbevist om at jeg ikke hadde klart det hadde det ikke vært for ''Oliver Twist overgagen'' Sikkert ikke verdens beste RÅD det her, men det funket så absolutt for meg. Jeg har forresten røykt fast i 7 år. Uanett, lykke lykke til )
Anonym bruker Skrevet 16. oktober 2010 #10 Skrevet 16. oktober 2010 Takk for tips, alt tas veldig godt i mot, he he=) Skal kikke på linken. Så flink du har vært=) hi
Anonym bruker Skrevet 16. oktober 2010 #11 Skrevet 16. oktober 2010 Jeg har forresten ikke sett dem i butikken tror jeg. Selges de i vanlig butikk? Smaker de ikke dårlig? hi
Anonym bruker Skrevet 16. oktober 2010 #12 Skrevet 16. oktober 2010 Jeg begynte også å snuse da jeg kuttet ut røyken og angrer på det. Det er mye vanskeligere å slutte å snuse enn å røyke og jeg gjør det oooveralt, i bilen, i sengen, i sofaen, på kontoret, på kafe osv. Arrgh, jeg er en storsnuser!! Men har aldri lyst på røyk lenger da hvertfall, hihi. Og det er jo uansett bedre enn å røyke og det lukter ikke. Håper jeg klarer å slutte før jeg blir 80!!
Anonym bruker Skrevet 17. oktober 2010 #13 Skrevet 17. oktober 2010 Jeg var en innbarket røyker i 10 år, hadde prøvd å slutte utallige ganger uten hell. Men nå dro jeg til legen og fikk resept på champix, har nå vært røykfri i 1 år og 5 mnd:)))) Det beste av alt er at det er super enkelt å slutte fordi du glemmer å tenke på røyk, tablettene kobler ut den delen av hjernen som tenker på røyk. Når du slipper søyksuget blir du heller ikke fysen på mat og godis så jeg gikk heller ikke opp et gram:) Jeg anbefaler chambix på det sterkeste, lett å slutte og ingen vektøkning:)
Anonym bruker Skrevet 17. oktober 2010 #14 Skrevet 17. oktober 2010 Anbefaler på det sterkeste boken Endelig Ikke-røyker! Den funker mye bedre enn forskjellige ting du tar istedenfor røyk! Ikke bytt ut røyken med noe! Bare slutt! Egentlig svært lett
Anonym bruker Skrevet 17. oktober 2010 #15 Skrevet 17. oktober 2010 Helt enig, ikke begynn med noe istedenfor røyk, men jeg anbefaler chambix jeg også. Det inneholder ikke nikitin og er derfor ingen substitutt for røyken. Har også lest boken, den er kjempe bra, men jeg klarte ikke å slutte med den. Røyksuget ble for sterkt og jeg spiste istedenfor. Med chambix gjorde jeg ikke det, du glemmer røyken og føler ingen røyksug;))) Masse lykke til, gjør det lett med chambix;))
Anonym bruker Skrevet 17. oktober 2010 #16 Skrevet 17. oktober 2010 Jeg har et tips, som krever masse selvdisiplin og -kontroll, men som sannsynligvis virker i det lange løp; Start med å legge om kosthold og begynn å trene (mer). Kutt ut søtsaker unntatt lørdag, spis masse frukt og grønt, sett deg inn i sunn matlaging med høy proteinandel. Tren. Du skriver ikke om du er slank pga trening eller lite mat, men hvis du allerede trener; trapp opp, sett det i system. Mye kondistrening er en veldig god start når målet er røykeslutt, for da vil faktisk lungene dine hjelpe deg. Finn noe du liker, men velg et nivå hvor du må presse deg litt for å gjennomføre. Når du har klart omleggingen i hvertfall en måned og fått så gode rutiner på både mat og trening at du begynner å bli "avhengig" av det sunne livet, begynner du å trappe ned røyken. Da vil du se at røykeslutt gjør at du får enda mer ut av treningen og kostholdet. Huden din blir bedre, lungekapasiteten øker osv. Mens du trapper ned, trapp samtidig ned på rutinene der du har mest lyst på røyk (kaffebesøk, morgenkaffe, småskravling etter jobb osv). Det er ofte de sosiale settingene vi forbinder med røyk som gjør det vanskelig å slutte. LYKKE TIL!!
Anonym bruker Skrevet 17. oktober 2010 #17 Skrevet 17. oktober 2010 Jeg har røyka fast siden jeg var ca 14 (er nå 26, altså i 12 år). Før det røyka jeg litt innimellom fra jeg var ca 12. I forrige svangerskap sluttet jeg så sent som i 7. måned, og gikk da opp 17 av de 20 kg jeg gikk opp i svangerskapet bare i løpet av de tre siste månedene før fødsel. Denne gangen har jeg vært "flink" (vet at jeg burde sluttet før) og slutta ca i uke 10. Har i morgen vært røykfri i tre uker og har gått opp 2 kg på tre uker! Dette er ikke for å skremme deg, men sånn er det i allefall for meg... Men vet mange klarer å slutte uten å legge på seg noe særlig og, så kan jo hende du er av de heldige! Lykke til!
Anonym bruker Skrevet 17. oktober 2010 #18 Skrevet 17. oktober 2010 Tusen takk for veldig mange gode svar. Jeg er slank men ikke så veldig trent, så kan med fordel trappe opp. Likte veldig godt forslaget ditt 11.31. Dere som anbefaler Chambix, hvor mye koster det? Jeg er "smugrøyker" så legen min vet ikke at jeg røyker engang, vet ikke om jeg tør å ta det opp da han er legen til hele familien=( hi
Anonym bruker Skrevet 17. oktober 2010 #19 Skrevet 17. oktober 2010 Hvis du er gravid, og det er grunnen til at du vil slutte har du jo hormonene imot deg. Eneste grunnen til å gå opp i vekt er fordi du gjerne vil erstatte røyken med noe annet. Og som gravid har man jo stort sett et behov for å stappe i seg noe Men er det graviditeten som er grunnen, burde fosterets helse gå foran de ekstra kiloene uansett. Da kan du bruke ammingen og tiden etterpå til å ta det av deg igjen (og holde deg røykfri)
Anonym bruker Skrevet 17. oktober 2010 #20 Skrevet 17. oktober 2010 Chambix koster nesten 800 kroner for en mnd. (Billigere enn røyk, for meg ihvertfall) Jeg brukte det i 2 mnd, greit å ta en ekstra mnd så er sjansen mindre for å begynne igjen... Du kan kanskje oppsøke en annen lege? Ellers så har jo legen taushetsplikt
Anonym bruker Skrevet 17. oktober 2010 #21 Skrevet 17. oktober 2010 Jeg er ikke gravid så det er ikke derfor. Men kanskje jeg burde blitt det he he, da føler jeg at jeg måtte sluttet tvert, men jeg klarer ikke å finne samme viljestyrken nå. hi
Anonym bruker Skrevet 17. oktober 2010 #22 Skrevet 17. oktober 2010 tusen takk for tips:-) jeg kommer nå til og prøve oliver twist :-) dama til sjefen min sluttet på denne måten :-) så nå tar jeg saken i egne hender, prøver å bli gravid og vil slutte før jeg blir det, ellers om så , iallefall med en gang jeg finner det ut. takk til dere alle, og takk til HI for denne linken, lykke til til deg og, vet hvordan du har det ...
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå