**mamma'n til 1, 2 og 3 Skrevet 14. oktober 2010 #1 Skrevet 14. oktober 2010 kjøpte Nestle grøt idag, ris. Trodde virkelig ikkedet var noe smak i den, men åpnet og den luktet vanilje, leste på og der sto der at det var tilsatt vaniljearoma. Det burde jo virkelig stå framme på pakken!
lille sprelle Skrevet 14. oktober 2010 #3 Skrevet 14. oktober 2010 Første grøt vi fikk i snuppa var hipp 8 mnd grøt. Begynte med den ved 7,5 mnd. Før det hadde vi ikke fått i henne noe.
Lemonia Skrevet 14. oktober 2010 #4 Skrevet 14. oktober 2010 Husker ikke helt, men tror vi begynte med Hipp risgrøt med banan og fersken. Den falt i smak i allefall. Synes også tilsetning som vaniljearoma burde stå tydelig. Ellers har vi vel prøvd alle grøttypene som finnes i alle aldersgrupper, greit med variasjon. Holles hirsegrøt var den minst populære. Den ble ikke brukt opp en gang. Har ikke prøvd noen andre derfra, men frister i grunnen ikke. Nestlé sine var generelt sett ok. Mais- og risgrøten falt ikke så veldig i smak hos gutten vår, og grøtene for de eldre barna synes jeg ble veldig seige og ekle i konsistensen (skjønt det så ut som han syntes smaken var god). De vi endte med å bruke mest av var Hipp og Småfolk. Begge smaker godt og har en fin konsistens. Hipp har bare grøter opp til 8 mnd da, så etter det brukte vi kun Småfolk.
Synnøve_Solbakken Skrevet 14. oktober 2010 #5 Skrevet 14. oktober 2010 Det er anbefalt å begynne med en grøt som inneholder litt gluten hvertfall hvis man ammer. Denne grøten anbefalte min helsesøster som begynnergrøt, og har også sett at den har blittt anbefalt som begynnergrøt i en artikkel om barnegrøt i Foreldre & Barn: http://www.nestlebaby.com/no/baby_nutrition/products/product_detail.htm?stage=1&r=26&num=20&pci=1
Gjest Skrevet 14. oktober 2010 #6 Skrevet 14. oktober 2010 Begynte med maisgrøt (den fra 4mnd. som kan blandes med mm/mme). Nå har vi gått over til havregrøt, som blandes med vann (hun blir 6mnd. på lørdag)
Trollemor75 Skrevet 14. oktober 2010 #7 Skrevet 14. oktober 2010 Vi begynte med Holles hirsegrøt blandet med MME (prøvde med morsmelk, men det ble altfor flytende). Han var 5 mndr. Grøten er ikke tilsatt noe smak, og kan serveres naturell, med frukt, med grønnsakpuré, lagde med MME, med vann, vanlig melk (etter 1 år)...mange muligheter, det liker jeg veldig godt.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå