Gå til innhold

Har svake tester noe å si? (likt som skravlesiden)


Anbefalte innlegg

Skrevet

Testet negativt tors (12 dager etter EL). Supersvak pos lør (14 dager etter EL) og 1-2 uker på Clearblue-test. Testet igjen i dag (17 dager etter EL) og fikk litt tydligere strek, men ikke veldig mye.

De andre tre testene jeg har tatt har vært strimler fra billig-tester.

 

Fikk svak test en stund etter IKM forrige gang...og da mistet jeg. Er jo supernervøs for å miste igjen. I mine to første svangerskap hadde jeg tydelige tester.

 

Har dette noe å si? Har ikke satt meg så mye inn i Hcg-nivå og slikt....

Videoannonse
Annonse
Skrevet

var jo ikke meningen å legge den inn to ganger...;-)

Skrevet

Hei, du

 

Kjenner meg veldig igjen i det du skriver. Har hatt en MA og en tidlig SA selv, så jeg går konstant på tå om dagen i frykt for å miste igjen. Hvilken test testet du med 17 dager etter IKM?

 

Min erfaring er at billigtestene (strimlene) er veldig følsomme. Når jeg mistet tidlig (en uke etter IKM) fikk jeg aldri sterke streker, men de forble svake + at på Clearblue sin kom jeg ikke lenger enn "1-2 uker". Er nå gravid igjen og som den testomane jeg er husker jeg nesten ikke hvor mange ganger jeg har testet på disse 1 1/2 ukene jeg har vært gravid. Er litt over 5 uker og testet med billigtest for 3 dager siden. Da ble teststreken for første gang nesten sterkere enn kontrollstreken og i dag tidlig viste clearblue sin 3+ (altså mer enn 3 uker siden eggløsning). Altså, min konklusjon er at de stemmer ganske godt.

 

Nå er jo ikke du mer enn litt over 4 uker på vei. Vet du nøyaktig når du hadde eggløsning for eksempel? Det kan jo hende du hadde det litt senere enn du har trodd også? Uansett, mitt forslag er at du prøver igjen med en clearblue m ukeindikator når du er sikker på at den SKAL vise 2-3 (eller mer). For den skal nemlig være ganske sikkert. Husk å teste med morgenurin!!!! For ellers blir den ikke nøyaktig (vil vise gravid, men ikke nøyaktig hvor langt du er på vei).

 

Ellers så er det jo invidiuelt hvor mye og raskt man produserer hcg også. Men ville nok heller dratt til legen etterhvert dersom du er for bekymret så tar de en blodprøve og måler hcg (stigning).

 

LYKKE TIL!!!! :)

Skrevet

Testet med billig-test 17 dager etter EL. Har litt varierende lengde på syklusen min alt fra 30-34 dager (og i dag er jeg jo bare på 32), så håper at det har noe å si.

 

Skal til legen i morgen. Håper på å kanskje få en tidlig ultralyd også...får se. Hvis ikke tar jeg en privat. Blir helt tullerusk av å vente slik.

 

Tok eggløsningstester fra billig-tester og hadde sterkest strek 25.sept.

 

Gjør nok som du sier og tar en ny test med ukeindikator om en stund.

Skrevet

Jeg tenker slik;

en strek er en strek..,svak eller ei:)

 

Hvorvidt du mister eller ikke avhenger ikke av streken. Man bør teste ganske sterkt iallefall dagen etter ikm.

 

Tålmodighet pluss redselen for at det ikke skal sitte forstår jeg suupergodt...jeg kan ikke annet enn ønske deg lykke til denne gang av hele mitt hjerte:)

Skrevet

Jo men noen tester blir aldri sterke. Har opplevd det med f.eks. Quick response. Frykelig ustabile tester.

 

Uansett så tror jeg nok at jeg ville ventet litt flere dager over ikm før jeg ville bekymret meg for en svak strek (ikke at jeg er den rette person til å si det,,,,haha) i og med at eggløsning kan ha vært senere (og dermed IKM også).

 

Håper alt går bra med deg :)

Skrevet

Takk :-) Skal til legen i morgen, så tar sikkert en test der også vil jeg tro :-)

Skrevet

Aa jada! Jeg tok til sammen 4 vanlige tester (i loepet av en ukes tid) og en CB digital, og alle de andre var kjempesvake! Men blodproevene viste at jeg var gravid som bare det! Det var ergelig aa ikke faa frem et skikkelig, klart resultat, men kanskje ikke alles urin slaar like godt ut paa disse testene?

Kanskje legen tar blodproeve paa deg, og da faar du definitivt svar!

Lykke til ! -Og gratulere! ;)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...