Gå til innhold

Noen som bruker oljefyr her?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Vi har oljeovn med full tank og vurderer å ta i bruk denne nå.

Noen med erfaring?? Gir det god varme? Lukter?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Vi gjorde, men jeg syntes det luktet endel og at varmen ble så trykkende.

Men er jo forskjell på ovnene, vår var en eldre versjon.

Skrevet

Vi har, men installerte varmepumpe og ny peisinnsats, så nå har vi slutta å bruke den. Gir god varme, men det suser/bråker litt og det er dyrt, samt ikke særlig miljøvennlig. Men nå har du full tank, så fyr i vei. Liker egentlig godt varmen fra oljefyr.

Skrevet

Vi har oljefyr med radiatorer i huset vårt, den varmer også opp vannet vårt.. Varmen er kjempegod og i fjor vinter når det var så kaldt var det kjempelønnsomt også.

Det lukter ikke noe.

Vil kanskje anbefale deg å bestille en servicesjekk av anlegget hvis det ikke har vært i bruk på en stund.

 

 

Skrevet

Luker da ikke noe av en oljefyr?? Den gir god, stabil varme i hele huset. Varmer også vannet våres, så vi går aldri tom for varmtvann. Koster mye da og fylle olje... vi bruker nok 30--40.000,- i året på olje, men så har vi stoooort hus også da.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...