Anonym bruker Skrevet 9. oktober 2010 #1 Skrevet 9. oktober 2010 http://www.aftenposten.no/nyheter/iriks/article3848817.ece Men tror ikke jeg tar sjansen på det. Bedre føre var, enn etter snar...
Anonym bruker Skrevet 9. oktober 2010 #2 Skrevet 9. oktober 2010 Jeg fortsetter med avholdenhet. Det er mye lettere enn jeg trodde det skulle være, og jeg som er vinsnob og skal i all sannsynlighet begynne å importere vin!
Anonym bruker Skrevet 9. oktober 2010 #3 Skrevet 9. oktober 2010 Hehe..Ja kanskje på tide at lille norge kommer etter alle andre land. Gammelt nytt i grunnen. Selv drikker jeg ikke noe alkohol i svangerskapet, men hadde jeg likt vin hadde jeg helt sikkert tatt meg et glass i ny og ne med god samvittighet
Anonym bruker Skrevet 9. oktober 2010 #4 Skrevet 9. oktober 2010 Jeg tar uansett ingen sjanser. Går kjempefint å la være
Anonym bruker Skrevet 9. oktober 2010 #5 Skrevet 9. oktober 2010 Tar vel ikke så lang tid før det kommer ett nytt studie som viser at det er farlig igjen. Man kommer langt med å tenke selv og sunn fornuft.
Anonym bruker Skrevet 9. oktober 2010 #6 Skrevet 9. oktober 2010 Uansett hva, så er det vel bedre å holde seg på den sikre siden, og la være å drikke i svangerskapet, og når man full ammer. Ingen alkohol på meg takk!
Anonym bruker Skrevet 9. oktober 2010 #7 Skrevet 9. oktober 2010 Å full amme kan dog være vanskelig uten å drikke alkohol først
Anonym bruker Skrevet 9. oktober 2010 #8 Skrevet 9. oktober 2010 moroklumpen :-P Det heter jo å full amme, ikke dermed sagt man skal være full som i beruset når man ammer haha
Anonym bruker Skrevet 9. oktober 2010 #9 Skrevet 9. oktober 2010 Var vel orddelinga her hun kommenterte....
Anonym bruker Skrevet 9. oktober 2010 #10 Skrevet 9. oktober 2010 Det heter fullamme !! Full amme, er nok mer alkoholrelatert ja.... )
Anonym bruker Skrevet 9. oktober 2010 #12 Skrevet 9. oktober 2010 I alle år har meningene på dette med alkohol i svangerskapet vært skiftende. Men jeg skjønner overhode ikke dem som vil ta den risikoen. Bedre å være på den sikre siden Viss man ikke klarer holde seg borte fra alkohol når han er gravid, har man et alkoholproblem i mine øyne. Er man veldig glad i vin, så drikk alkoholfritt
Anonym bruker Skrevet 9. oktober 2010 #13 Skrevet 9. oktober 2010 Greit å være avholdende under graviditet, men jeg synes vi bør ta innover oss forskningsresultatene i den forstand at vi kutter ut hysteriet i holdningene våre, som blant annet viser seg når dibdamene er livredde og tror de får et utviklingshemmet barn fordi de hadde alkohol i blodet under unnfangelsen. Eller fanatismen som viser seg når folk nærmest spytter på en dame som forteller at hun drakk to glass vin under svangerskapet.
Anonym bruker Skrevet 9. oktober 2010 #14 Skrevet 9. oktober 2010 Skjønner ikke vitsen med det. Fikk beskjed av legen min at det uansett er best å holde seg helt unna, og det sier seg jo selv at det er det som er best!
Anonym bruker Skrevet 9. oktober 2010 #15 Skrevet 9. oktober 2010 Studien viser også at et visst alkoholforbruk kan ha positiv innvirkning på barnets kognitive evner, men dette kan også skyldes at disse foreldrene i utgangspunktet er mer ressurssterke. Det bør ikke være noe problem å holde seg unna alkohol i svangerskapet, men det bør heller ikke oppstå hysteri når noen oppdager at de ble befruktet midt oppi at de drakk en akevitt.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå