Gå til innhold

Hvor nært opp mot IKM kan man teste negativt,


Anbefalte innlegg

Skrevet

og fortsatt være gravert? Jeg er usikker på når tid ikm egentlig er, men tror det blir i morgen eller torsdag. Hadde blendahvit test i morges. Men paralellt med negative tester i går og i dag har svangerskapssymptomene økt radikalt.

 

Kan man teste negativt også etter ikm, og alikevell ikke få mens, og være gravid? Eller er det deadline på ikm (har man testet negativt til og med da så er løpet kjørt)?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg tror ikke det er helt uvanlig i hvertfall å teste positivt først noen dager etter ikm, så hvis det er slik at du ikke har fått mensen, og attpå til er litt usikker på ikm-dato, men tror at det enda kan være en dag eller to til, er det absolutt håp! Ikke gi opp før det er definitivt over, du!

Skrevet

Heia! Jeg er i akkurat samme båt som deg, testet i morges og fikk blendahvitt resultat :( har IKM på torsdag- og samme som deg- har masse symptomer...som bilsyk, masse murringer i magen, trøtt ... (men det kan jo være PMS også .. sukk)

 

Men uansett da- har googlet emnet- og ser at det er svært mange som tester negativt helt frem til IKM-dagen, så det er fortsatt håp :D

Hvilke symptomer har du? Og lykke til!!!!

Skrevet

Hehe, "godt" vi er flere, selv om det er kjipt å være så forvirra :-p

 

Håper jo så lenge mensen uteblir, men blir litt demotivert av at plutselig "alle" her inne har testa positivt :-p Ble tett i nesen bare 5-6 dager etter EL, noe jeg har vært de to gangene før når jeg har vært gravid. Så de siste dagene har jeg mista matlysten, spesielt om mårran, og får litt sånne svimmelhets/kvalmeanfall som varer bare ettpar sekunder før det forsvinner. I natt våknet jeg og måtte tisse halv fire, og jeg er aldri oppe å tisser om natta, bortsett fra når jeg har vært gravid. Har fortsatt i dag med masse do-gåing, i løpet av skoledagen var jeg 4 ganger, mot normalt ingen (har ikke urinveisinfeksjon heller). Føler meg oppblåst der nede, og har hatt noen dager med full storm bak, for å si det på en litt pen måte. Ja også er jeg fullstendig zombie-trøtt. Konstant, har ikke væert uthvilt siden før helga til tross for lange, gode netter.

 

Det som er litt fortvilende er at jeg også har begynt å tenke PMS, til tross for at jeg aldri, på mine 20 år som menstruerende kvinne har hatt antydning til PMS tidligere (med unntak av kviser, noe som har uteblitt denne gangen, smooth as a babys behind...).

 

Gud jælpe meg for et styr dette ble da :-p

Skrevet

oi, jeg har AKKURAT de samme symtomene som deg PrinsesseHengepupp! Skummelt! Forventer mensen i morgen, så blir da spennende så se.

Har testet negativt de siste gangene, men det var vært mellom EL og nå.. siste strimmel var blendahvit og det var på lørdag kveld...

Jeg har en sønn på 6mnd nå så vet ikke helt hva jeg håper på.. Får se om TR kommer først,så får man ta det derfra:)

Lykke til! :D

Skrevet

Åhh, håper dere har mer flaks enn meg, her har mensen kommet og proklamert at jeg nok ikke traff denne gangen. Skjønner ikke bæra av alle "symptomene", tisser og tisser og er fortsatt like uggen. Men har en liten virusinfeksjon gående i halsen, så på en eller annen merkelig måte er det kanskje en sammenheng der.

 

Men i uke 44 skal jeg teste posistivt ;-)

Skrevet

ingen mens enda.... hmm, får satse på at den kommer i løpet av dagen:)

Skrevet

Har du testa på nytt etter lørdag da eller?

Skrevet

nei har ikke testa siden lørdag. Tenkte å se om jeg får mensen i løpet av dagen eller morgendagen først. Også heller teste da. Har bare strimler så skal se. Er jeg fortsatt på overtid og usikker tar jeg er CBD:)

 

hvordan går det med deg?

Skrevet

Går bra, gubbelille har akkurat vært på helsekosten inni byen og fått tak i bidronninggelè, c og e-vitamin og selen. Så nå intensiverer vi jakten på en frisk spire =)

 

Er så spent, kan du ikke ofre en liiiten strimmel da?

Skrevet

Ka du va nødt å gi for bidronninggeleen? :P

 

Æ må inn til byen imårra å invistere. Æ å du e sånn ca likt her jo. Så blir spennanes å se kæm som får en positiv test no :))

Skrevet

Kasta kvitteringa, men tror det var ca 250 kr.

 

Vi får krysse for hverandre ;-)

Skrevet

hehe, tja kanskje det. Men da må jeg vel ta den i morgen tidlig?

Skrevet

Neida, når man er på overtid kan man teste når som helst.

 

Så fort deg da, er spent her nå ;-)

Skrevet

Første sv.skap testa jeg negativt på IKM, svaaaakt positivt dagen etter, denne gangen klart positivt 4 dager før IKM, så alt er mulig.

Skrevet

strimlen var blendahvit dessverre :(

venter fortsatt på TR, ikke kommet enda. Skal til legen neste fredag, hvis tr ikke har kommet innen da ber jeg hun sjekke. Men lite sannsynlig gitt.

Vi prøver jo ikke bli gravide nå siden sønnen vår bare er 6mnd, men likvel ble jeg litt skuffet og lei meg da den var negativ :(

hmm...Bedre lykke neste gang til deg:)

Skrevet

og der var TR kommet også! jaja..:)

 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...