Anonym bruker Skrevet 4. oktober 2010 #1 Skrevet 4. oktober 2010 Hvis man måler blodukkeret på et barn på feks 6 år om morgenen (altså fastende), hvor høyt kan det da være uten at det er diabetes? Leste et sted når jeg googlet at over 7 var diabetes, men et annet sted leste jeg om en gutt som hadde 7,2 målt hos legen og han hadde ikke diabetes.... Noen som hjelpe meg litt?
Anonym bruker Skrevet 4. oktober 2010 #3 Skrevet 4. oktober 2010 Diabetes kan ikke konstateres ut fra èn måling. Dersom du er bekymret for at barnet ditt kan ha det bør du kontakte legen og få en hel sjekk av barnet.
Anonym bruker Skrevet 4. oktober 2010 #4 Skrevet 4. oktober 2010 Ut fra det jeg har lest så trengs det ikke mer enn èn måling i utgangspunktet. Så lenge det er snakk om diabetes 1 og barn. I visse tilfeller er det snakk om en sukkerelastning, men ikke alltid http://nhi.no/foreldre-og-barn/barn/sykdommer/diabetes-hos-barn-2820.html
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå