Anonym bruker Skrevet 2. oktober 2010 #1 Skrevet 2. oktober 2010 Her er vi 4 stk. To voksne og en på 10 og en på snart 4. Bruker mellom 6-7 000.
Anonym bruker Skrevet 2. oktober 2010 #2 Skrevet 2. oktober 2010 6 stk. 2 voksne og 4 barn fra 4 til 10 år. Bruker 12500 pr mnd
Anonym bruker Skrevet 2. oktober 2010 #3 Skrevet 2. oktober 2010 Vi er tre voksne, to mannfolk og gravide meg. Bruker ca 3500 på mat i mnd.
Anonym bruker Skrevet 2. oktober 2010 #4 Skrevet 2. oktober 2010 Kommer an på. Når det bare er oss fire, så klarer vi oss med en 3000,- om vi ønsker det, slik som vi gjør akkurat nå. Er det dermot en av ferie månedene og vi har barna hans en uke eller tre, mange dobler det seg. De sløser og hiver innpå med alt mulig og er ikke villige til å spise normalt, og i alle fall ikke villlige til å spare med mat. Det skal være det beste og meste hele veien og alltid.
Anonym bruker Skrevet 2. oktober 2010 #5 Skrevet 2. oktober 2010 Er 2 voksne. Har satt av 2500-3000kr som dekker det vi handler på dagligvarebutikker. Mat, såpe osv++
Anonym bruker Skrevet 2. oktober 2010 #6 Skrevet 2. oktober 2010 1500, en voksen og en 3åring. Planlegger alt av innkjøp og sparer massevis på det
Anonym bruker Skrevet 2. oktober 2010 #7 Skrevet 2. oktober 2010 To voksne og bruker ca 4000kr i mnd.
Anonym bruker Skrevet 2. oktober 2010 #8 Skrevet 2. oktober 2010 to voksne, et barn på 4 og et på 1 år. Vi bruker 5000.
Anonym bruker Skrevet 2. oktober 2010 #9 Skrevet 2. oktober 2010 Vi er to voksne og et barn på ni år, bruker nok ca 7-8000 i mnd på mat. Prøver å være litt mer fornuftig, handle billigere, så enkelte måneder får vi det nok ned en tusenlapp eller to.. Men vi er så glad i å kose oss med mat..
Anonym bruker Skrevet 2. oktober 2010 #10 Skrevet 2. oktober 2010 Vi er 2 voksne og ett barn på 2 år, bruker 9-10.000,- og det inkluderer ALT som kjøpes i dagligvare (deo, shampo, såpe, klesvask, toalettpapir osv). Vi sparer ikke, åpenbart, men kaster heller ikke mat og vi fråtser ikke. Men styrer unna billigmerker.
Anonym bruker Skrevet 2. oktober 2010 #11 Skrevet 2. oktober 2010 Samme som 18:08. To voksne og en treåring. ca 9000,- inkl alt av såpe,shampo,bleier m.m.
Anonym bruker Skrevet 2. oktober 2010 #12 Skrevet 2. oktober 2010 Vi er fire i familien. De to siste månedene har jeg virkelig sjerpet meg når det gjelder matinnkjøp. Tar ut 1500 kr i uken som skal brukes på mat, bleier, toalett artikler ol. Det holder i massevis. Dvs at vi bruker max 6000 i mnd. Tidligere kunne vi glatt bruke 10 000. Når jeg har pengene i lommeboka er jeg mye mer fokusert på å ikke overstige 1500. Vi begynner på "ny uke" på fredagen og koser oss i helgen, hvis vi bruker for mye penger i helgen så må vi spise billigere middager resten av uka. Vi kaster også mye mindre mat nå enn tidligere.
Anonym bruker Skrevet 2. oktober 2010 #14 Skrevet 2. oktober 2010 Ja, glemmer jo at beløpet ca 3500 omfatter ALT vi handler i dagligvarebutikker slik at det inkluderer toalettsaker, shampoo, såpe, toalettpapir (og det sparer vi ikke på...), lys, servietter m.m. 17:00
Anonym bruker Skrevet 2. oktober 2010 #15 Skrevet 2. oktober 2010 5ooo ca. vi er 5. Men vi er velig sparsomme, unner oss sjelden noe ekstra
Anonym bruker Skrevet 2. oktober 2010 #16 Skrevet 2. oktober 2010 Vi er 2 voksne og 6 barn mellom 2mnd og 16 år. Vi bruker 10-12 000 på dagligvarer. Handler stort sett en gang pr uke, baker selv og bruker mye billigprodukter (pasta ol). Kjøper kjøtt i Sverige ca annenhver måned. Har et barn med cøliaki, men handler nesten alt glutenfritt i Sverige og baker selv. Lager middagsplan for en måned av gangen. Da er det bare fredagspizzaen som er fast, ellers er alle middager forskjellig i løpet av måneden. Grønnsaker til nesten alle middager, bortsett fra den dagen det er pannekaker eller grøt. Spiser så å si aldri ute. Synes likevel det går mye penger til mat og dagligvarer.
Anonym bruker Skrevet 2. oktober 2010 #17 Skrevet 2. oktober 2010 Vi bruker 3000 i mnd til mat og vaskemiddler . Baker brød så vi slipper kjøpe, og så baker vi kake i helgen som helgekos. Vi er 2 voksne og ett barn på 2 år.
Ranveig R Skrevet 2. oktober 2010 #18 Skrevet 2. oktober 2010 To voksne, to barn (5 og 3 år). Budsjett på 4500 pr mnd. Har då 4000 til "normal handling", alt som ein treng frå daglegvarebutikken, og så set vi av 500 til storinnkjøp av div. tilbudsvarer f.eks. kvitost til 50 kr/kg osv.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå