Anonym bruker Skrevet 22. september 2010 #1 Skrevet 22. september 2010 Hvor lurt er det? Er med på at det er bra med mosjon og aktivitet, men tenker på ulendt terreng med tanke på bekken osv.
Anonym bruker Skrevet 22. september 2010 #2 Skrevet 22. september 2010 I utgangspunktet: Ikke noe problem Du får kjenne på hva du klarer og tror at du klarer. Og er du høygravid og fødeklar så er det lurt å ha med mobiltelefon og ikke så gå veldig langt. God tur:-)
Anonym bruker Skrevet 22. september 2010 #3 Skrevet 22. september 2010 Fantastisk mosjon/trening om du er gravid. men som ved all annen aktivitet så skal man ta det med ro hvis man kjenner unormalt ubehag. Sørg for å ta knipeøvelser ellers da. Det forebygger lekkasjer og muligens ubehag i bekkenområdet. På slutten av svangerskapet gikk jeg bare på steder med telefondekning og ikke alt for langt unna allfarvei. Kjipt å føde alene i fjellet. Det går helt fint for bekkenet om du ikke føler ubehag. Noen jogger hele svangerskapet uten å få vondt i bekkenet, mens andre rører ikke på seg og får likevel vondt i bekkenet eller bekkenløsning. Lytt til kroppen din og god fjelltur!!
Anonym bruker Skrevet 22. september 2010 #4 Skrevet 22. september 2010 Det er kanskje ikke så lurt hvis du allerede har bekkenplager, da skal du ta det rolig og kjenne på kroppen hva du orker. Men friske gravide kan gå så mye de vil i fjellet! Det er suveren mosjon, og det ulendte terrenget er bare bra for kjernemuskulatur som skal hjelpe deg å bære deg når du blir fortung.
Anonym bruker Skrevet 22. september 2010 #5 Skrevet 22. september 2010 Jeg ville ha sett meg ekstra godt for, siden det er større risiko for å falle i ulendt terreng. Det er vel heller ikke lurt å bære tungt.
Anonym bruker Skrevet 22. september 2010 #6 Skrevet 22. september 2010 å gå på mykt underlag har var lenge det eneste som ikke gav meg vondt i bekkenet. så jeg har gått en del i myr og på mose og gress. men ikke press deg for mye, da kan du fort stivne og angre veldig etterpå... og "gå deg ned" etterpå (ikke sett deg rett ned og bli sittende rett etterpå, da kan du stivne helt) god tur
Anonym bruker Skrevet 22. september 2010 #7 Skrevet 22. september 2010 Takk for svar. Merker ikke så mye. Er i uke 22 så har god margin Skal på tur med skoleklassen så blir å følge med på elevene, men de treigeste er ikke så raske av seg akkurat Kan merke litt ubehag om jeg går en hel dag på kjøpesenter osv, men det er kanskje mer belastende enn variert terreng. Passe meg for glatte steiner
Anonym bruker Skrevet 22. september 2010 #8 Skrevet 22. september 2010 Så lenge du ikke er tvillinggravid er det bare å gå på tur:-)
Anonym bruker Skrevet 22. september 2010 #9 Skrevet 22. september 2010 Jeg gikk en sinnsyk drøy tur på fjellet da jeg var temmelig stor, gikk helt fint det. Faktisk gikk det helt utmerket, man har jo økt blodvolum, noe som gjorde at jeg kunne svømme megalangt under vann også :-)
Anonym bruker Skrevet 22. september 2010 #10 Skrevet 22. september 2010 Jeg går mye på fjellet når jeg går gravid - bare bra med litt trim og frisk luft! ) Men husk mobiltelefon
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå