Gå til innhold

Tannlege og bedøvelse?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har i kveld mistet en del av tanna mi! Sikkert noe av en fylling som har løsnet.

Men, jeg har skikkelig tannlegeskrekk og bare tanken på å ringe tannlegen i morgen skremmer vannet av meg.

 

Er det sånn at gravide ikke kan få bedøvelse??

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg mista og en del av tanna mi, å da var jeg i slutten av 2.trimester, og da ville de ikke gjøre noe med bedøvelse, så fikk midlertidig fylling uten (tanna mi var død da, så jeg kjente ingen ting)

 

Men hun tannlegen sa også det at hvis jeg hadde hatt ordentlig vont, så hadde de behandlet meg uansett, men de ville helst ikke gjøre det med mindre det altså var smerter til stede..

 

grunnen til dette sa hun var at de ikke var 100% sikker på hvordan bedøvningen virket på babyen osv...

Skrevet

Ok.

Men hvordan er det med å ta bilder og evt det herdelyset da??

 

Dette er jo ikke vondt, er en del helt nederst på yttersiden. Tror det er en bit av en gammel fylling, så da kan han kanskje bare fylle her også da, evt midlertidig?

 

Rart dette med tannlegeskrekk.. Føder gjerne mange ganger hvis jeg kan slippe å møte opp hos tannlegen.. :P

Føder gjerne uten smertestillende, men trenger nesten bedøvelse bare for å pusse og slipe på tennene.. Hører jo selv at det er helt latterlig, men sånn er det altså.. ;)

Skrevet

jeg er tannlege, og de fleste bedøvelser er ok, men det er et par man ikke skal ta.

Rtg er ok hvis du har blyforkle over hele kroppen.

Herdelampen er helt ufarlig.

Skrevet

Åja, ok.

Takk, kidos! :))

Skrevet

Strålingen fra rtg er mindre enn du får på en times flytur. De vanlige bedøvelsene som brukes er ikke farlig for fostre da de kun er lokale. Lykke til:-)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...