Gå til innhold

Flere som skal føde på kk bergen??


Anbefalte innlegg

Skrevet

Andre her som skal føde på kk i bergen de nærmeste ukene?? Har dere hørt at det visttnok er ventet mange fødsler da?? Hva gjør de visst det er veldig mange der, må vi føde på gangen?? Er det sånn at vi må begynne å vurdere og kjøre til Voss?? Like fullt der??

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg skal ikke inn før 26.okt, Er det fra jordmor/ lege du har hørt om at det blir fullt?

Skrevet

Jeg skal føde snart , innen noen dager forhåpentligvis . Jeg skal føde på kk og har ikke hørt at det skal være fullt, er ikke bekymret over å måtte føde på gangen :=) De har nok full kontroll så det hadde jeg ikke bekymret meg for.

Skrevet

Både legen min og en venninne som har termin 6 okt har sagt at det er visstnok mange med termin i begynnelsen og midten av oktober

Skrevet

skal dit eg og men ikke før i slutten av november.

men hadde eg vert garantert en lik fødsel som sist hadde eg blitt hjemme....

 

syns av og til det kunne vert grett å vite sånnt eg... hehe

Skrevet

dere som skal føde her i bergen, har dere vært på eller skal på sånn omvisning med lunsj på kk?? erfaring m dette:)

Har termin 7des, og blitt anbefalt å melde oss på 20november.

Skrevet

Jeg har termin 1.okt. så det blir fødsel på meg på KK i bergen innen de 4 neste ukene hvertfall. Håper VIRKELIG ikke det er fullt når jeg kommer. Blir ikke noen kjekk første fødsel om den blir på gangen. Hehe.

 

Satser på at det går fint ..

Skrevet

har det noen gang hendt at folk må føde på gangen fordi det er fullt??

 

har ikke jeg hørt om hvertfall..

 

de har sikkert et rom å ta deg inn på selv om ikke det er ledig fødestue..evt storken..

 

jeg skal føde i slutten av oktober (forhåpentligvis) på kk, og håper jeg slipper å føde på gangen for å si det sånn..

 

:)

Skrevet

Jeg skal (forhåpentligvis) føde rundt termin 7 nov, satser på det ikke er så fult der da?? Lever i håpet om ene rom med far, meeen..

 

Jeg skal på svangerskapskurs med jordmor Kjersti 2 nov, med sånn lunsj å omvisning på kk. gleder meg:)

Skrevet

ops, mente kurs 2 oktober, ikke 2 nov :)

Skrevet

koster det 1200 fortsatt ?

tenkte å melde oss på 20 november :)

Skrevet

Mariabee, svarte deg på Pm , men nettet hang seg så aner ikke om den gikk igjennom så får svare deg her også. :-p

Jepp, vi betalte 1200 . Hun hadde ett billigere ett også nå som var kveldskurs på 4 t mener jeg å huske, troooor det kostet 900kr. Men hun anbefalte det ikke på mail når jeg snakket med henne, siden det blir "for kort". Google jordmor kjersti, så kommer siden hennes opp!

Gleder meg veldig, hørt mye positivt om henne , og virket veldig hyggelig når vi pratet :-)

Skrevet

Jeg skal føde på kk. Termin 27.okt men kan føde når som helst i disse dager. Snakket med de der oppe nå i kveld og de har det veldig travelt. Fullt sa jm at de ikke vil kalle det, for de har alltids plass et sted til fødene....(??) Men salig travelt er det nå i sept-okt.

Jeg hørte om en som måtte føde på skrubben der oppe, men på gangen har jeg ikke hørt om. De som har født blir nok stuet inn på rommene, eller "presset" til å reise hjem så snart de kan. Voss har bedre kapasitet, men jeg kommer nok ikke til å kjøre dit da jeg mest sannsynlig kommer til å føde prematurt.

 

Ang omvisning, så har jeg født der en gang før (7 år siden). Var ikke på omvisning før det og savnet det heller ikke. 2000kr er litt mye for min del, hvertfall når jeg ikke savnet det etter forrige gang..

 

Det kjipeste der oppe er jo at far har besøkstid. Besøkstiden er jo fra kl 17-20 på barsel.

Skrevet

Jeg skal til KK nå om ikke så lenge. Termin 7 oktober.

 

Jeg har for 3 år siden født på fullmåne, og det var veldig fullt sa dem, men jeg fikk ligge i badekaret på badet på gangen til det åpnet seg en stue, så jeg hadde smertelindring... til en viss grad! Etter jeg fikk stue la jeg ikke merke til at de var travel, da jeg fikk hjelp og tilsyn når jeg følte jeg trengte det. Jeg fikk epidural når jeg ba om det.

Men da sa dem at det var fullt.

Skrevet

Jeg var på haukeland kk hin dagen og spurte om det kunne skje at det var fult å ikke få føde der, de sa til meg at det trengte jeg ikke være redd for, jeg skulle få føde der og de skulle ikke sende meg hjem uten å sjekke meg eller fordi det var mange andre som fødet.

Skrevet

Jeg har nettopp født på KK. Det er rolig der nå. Litt sånn "stille før stormen" :P De sa at de forventer at de første prematurene etter julekosen begynner å komme i disse dager, og så vil det balle på seg.

 

Det er jo ingen som er i fødsel som noensinne vil bli sendt hje uansett hvor fullt det måtte bli. Det sier jo seg sjøl.

 

Jeg fødte forøvrig tvillingene mine på et skrubberom da det var rielig fullt når de kom til verden. Men det lot ikke jeg meg merke m. Var bare litt trangere for de som jobbet der :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...