Gå til innhold

Nå er det gjort, dette har jeg gruet meg til lenge!


Anbefalte innlegg

Skrevet

Nå ligger babyen min (6 mnd) i egen seng på eget rom. Har egentlig ikke lyst, men hun ruller seg nesten ut av vår seng, og holder meg våken om natten med all romsteringen sin. Hun sover selv da. Elsker å samsove, men får se hvordan det går da. Sikkert værre for meg enn hu :)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Se på de positive sidene, ikke de negative, når det først er som det er.

Skrevet

hvis hun våkner på natten og ikke gråter og vi ikke blir vekt er det ok?

Er så redd for at hun ikke gir fra seg noe lyd når hun våkner, pleierå merke med en gang hun våkner når hun sover med oss. Men hun gråter aldri. Spiser ikke på natten lenger.

Skrevet

Hvis hun vil ha kontakt med dere, så roper eller gråter hun. Og du er på beina før du visste du var våken, tenker jeg ;)

Skrevet

Min er 17 mnd, og gråter også sjeldent. Ble lagt på eget om for noen uker siden.

Og jeg kan love deg at du våkner om ungen din vil deg noe!:)

 

Vi har rom vegg i vegg, og begge dører på gløtt. I starten hadde jeg babycall på for sikkerhets skyld- hønemor som jeg er. :)

 

Men jeg våkner før hun gråter jeg altså, bare hun makker litt ekstra i senga merker jeg det. Mulig det er en spesiell radar vi mødre har, hehe.. Men ellers sier hun også rimelig greit ifra hvis det er noe som er ille, da rooooper hun.

 

Så jeg tror du kan slappe av. :)

Skrevet

Har ikke babyen din sånn eget mamma-rop? Det er ihvertfall (!!!) min. Hvis jeg ikke reagerer slik hun ønsker at jeg skal reagere så får jeg høre det. hehe. Hun er også 6 mnd. Min fortsetter å kjefte på meg en stund etter bare for å fortelle meg hvor teit jeg er:-)

 

Bare lurer: hvorfor kan hun ikke ligge i sin egen seng på deres rom? HS anbefalte å flytte de på eget rom når de er nattavvent og at vi ikke kan regne med at de skal være nattavvent før de er 9 mnd.

Skrevet

Huff, er ikke lett dette altså. Syns det er så inmari koselig å samsove og sove inntill jenta mi. Men det går utover søvnen, mannen må sove på sofaen og tror ikke hun sover særlig godt heller. Men får ta igjen kosen på morgenen :)

HI

Skrevet

har ikke plass til sengen hennes på vårt rom. Men rommet er vegg i vegg da. Hun ble "nattavvent" da hun var tre mnd, og spiser ikke før grøten i åtte tiden på morgenen. Trengte aldri å avvenne, hun styrte det egentlig helt selv.

HI

Skrevet

da skjønner jeg det godt:-) Uff må nok vente litt med det selv... vi skal pusse opp barnerommet, men av en eller annen grunn så finner vi ikke tid til det... lurer på hvorfor:-) stolt hønemor hehe.

 

jeg er sikker på at det går kjempe bra. Det er den veien det går. Plutselig så er hun så stor at du vurderer å bygge rom på taket slik at hun ikke kan snike seg ut:-)

 

Fortell hvordan første natta gikk:-)

Skrevet

Da har snuppa sovet i egen seng for føste gang. På natten da :)

Det gikk som en drøm, sov hele natten gjennom. Pappan hentet henne inn til meg da hun våknet klokken 06.00. Han klarer ikke gå fra henne når hun er våken :) Også sov vi videre sammen. Ikke noe gråt på kvelden eller natten. Tok litt lenger tid før hun sovnet inn på kvelden, brukte vel en halvtime kanskje. Men det er fordi hun snur seg rundt og ikke klarer å snu seg tilbake. Men ellers alt strålende :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...