Anonym bruker Skrevet 4. september 2010 #1 Skrevet 4. september 2010 For en uke siden kom jenta vår som vi har venta sånn på! Hadde en fantastisk fødselsopplevelse og ting var bare helt fantastisk dagene etter! Jeg kunne ikke nesten ikke vente med å komme meg hjem å starte livet med min kjære og vår lille skatt, så etter 3 dager reiste vi hjem. Dagen etter vi kom hjem begynte jeg å kjenne med skikkelig nedfor og lei meg. Blir skikkeli lei meg av å tenke tilbake på tida på sykehuset og selve fødselen..Savner de på sykehuset og spesielt jordmora vår, som fikk meg til å føle meg så trygg og ivaretatt. Kjennes nesten som en stor sorg over noen som er borte. Vet jo det høres helt sykt ut, og jeg haater å føle det slik. Er som regel værst om ettermiddagen og kvelden.. Har lest om barselstårer, men det høres jo mer ut som man bare blir lettrørt, mens jeg føler meg skikkeli deppa... Er det noen som vet hvor lenge dette kan vare? Blir smågal, vil jo bare gå rundt i lykkerus med min lille skatt..
Anonym bruker Skrevet 4. september 2010 #2 Skrevet 4. september 2010 Barseltårer var det første jeg tenkte. Jeg var ikke bare lettrørt, jeg var lei meg. Hele tiden. Etter et par uker gikk det over
Anonym bruker Skrevet 4. september 2010 #3 Skrevet 4. september 2010 Jeg ville ringt helsestasjonen og snakket med dem om saken. Om du fortsatt selv kjenner at det ikke kan være barseltårer, så stol på det! Mange grunner til at det kan bli en depresjon etter fødsel. Hjelper å drøfte det med fagpersoner! Stor klem
Anonym bruker Skrevet 4. september 2010 #4 Skrevet 4. september 2010 Det er ikke unormalt i det hele tatt. Barseltårer. Informerte ikke jordmor på sykehuset deg om dette??? Hvis det vedvarer lengre enn to-tre uker bør du snakke med jordmor eller andre fagfolk om dette. Da kan det også være depresjon. Men vær forberedt på mange svingende følelser fremover. Du er fullstappet av hormoner akkurat nå, pluss at du har fått et nytt liv. I tillegg har det kanskje blitt mindre søvn? Det er klart du blir emosjonell på et vis. Og nedstemthet kan være en av følgene. Barseltårer er akkurat det samme som å føle seg deppa og nedfor. Men det kan også være at man blir lettrørt. La det gå en uke eller to til, så kan det hende det bedrer seg.
Anonym bruker Skrevet 4. september 2010 #5 Skrevet 4. september 2010 Jeg hadde det helt likt!! Jeg trodde at barseltårer bare varte et par dager, men jeg gråt konstant i 2 hele uker! Jeg orket ingenting og hadde ikke lyst på besøk, jeg var sliten og jeg syntes at alt hadde gått så fort. Jeg ville oppleve alt om igjen! Men som en over her sier så be om hjelp hvis det varer lengre enn 2 uker, da kan det være en fødselsdepresjon og da er det viktig å be om hjelp. Lykke til! Du går en fantastisk tid i møte, selv om de første ukene er tøffe!
Anonym bruker Skrevet 4. september 2010 #6 Skrevet 4. september 2010 Godt å høre at det er flere som har følt seg nedfor slik da..! Joda, de nevnte at det kunne forekomme, men jeg trodde det dreide seg mer om å være lettrørt eller handlet om at man plagdes med noe som hadde med barnet å gjøre...Det gjør ikke jeg nemlig.. Alt går jo bare fint å snuppa er verdens herligste! Det er bare så tungt å skal gå slik i mange dager.. Regner med helsesøster blir å ta kontakt iløpet av uka, så får vel prata med henne om problemet om det ikke har gått over til da. Må vel bare krysse fingrene for at det gir seg snart. Hadde håpt det skulle gi seg iløpet av 2-3 dager.. *TS*
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå