Anonym bruker Skrevet 1. september 2010 #1 Skrevet 1. september 2010 En påstand jeg hørte nylig. Men svak selvdiseplin må de nå ha. De utstråler ihvertfall ikke stabilitet.
Anonym bruker Skrevet 1. september 2010 #2 Skrevet 1. september 2010 Takk skal du ha. Jeg prøver å bli kvitt bulimien jeg har slitt med i mange år, så derfor svinger jeg veldig i vekt ja.
Anonym bruker Skrevet 1. september 2010 #3 Skrevet 1. september 2010 og litt kynisk: har du bulimi som du sliter med å bli kvitt, sliter du vel pr definisjon også med psyken? (av og til må det være lov til å kalle en spade for en spade...)
Anonym bruker Skrevet 1. september 2010 #4 Skrevet 1. september 2010 Selvfølgelig ligger det noe bak, det gjør det alltid. Men på en annen side aner du ikke hvor sterk selvdisiplin man må ha for spy opp hvert eneste måltid!
Anonym bruker Skrevet 1. september 2010 #5 Skrevet 1. september 2010 Eller ustabilt stoffskifte, eller andre fysiologiske grunner? Dårlig viljestyrke? Lav forbrenning? Travel hverdag? Det er mange grunner til at folk går opp og ned i vekt. Psykiske problemer er bare en av mulige grunner.
Anonym bruker Skrevet 1. september 2010 #6 Skrevet 1. september 2010 Denne påstanden gjelder hvertfall for meg selv om dagene. Har en depresjon og har hatt det siste året. Gikk først ned 13 kilo, så opp igjen 7, ned igjen 3 osv. Er slank i utgangspunktet og det er ikke noe hyggelig, siden det jeg sliter med viser bedre for andre.
Anonym bruker Skrevet 1. september 2010 #7 Skrevet 1. september 2010 Åjoda, det aner jeg. Er "friskmeldt" anorektiker selv, og om du trenger selvdisiplin for å kaste opp alt du spiser, så er det neppe noe å stille opp mot selvdisiplinen det krever å ikke spise noe som helst i utgangspunktet - og ikke minst selvdisiplinen det krever å holde seg gående og i aktivitet når du ikke har spist noe som helst på flere døgn. ...uten at spiseforstyrrelser forøvrig er en konkurranse - rent bortsett fra at konkurranseinstinktet gjerne går hånd i hånd med selvdisiplinen, i likhet med sjalusi til andre som går ned i vekt. Og jeg vet også mye om hva en sånn sykdom sier om psyken din. Du er på ingen måte frisk psykisk når du gjør noe sånt mot din egen kropp, og nøkkelen til å bli frisk er nok i de fleste tilfeller å innse hvor syk du er og hvor forvridd synet ditt på vekt er. Hvor galt og skadelig det du gjør faktisk er.
Anonym bruker Skrevet 1. september 2010 #8 Skrevet 1. september 2010 Folk som kommer med sånne påstander er ihvertfall permanent og stabilt dumme i hodet! Hvorfor bry seg med andres vekt, i det hele tatt?! Det har da ikke du noe med! Og hver og en har vel sin grunn til at vekten varierer! Det kan være mange sykdommer som gir vektøkning/ vekttap, mange medisiner har det som bivirkninger. En ting er sikkert, de trenger ikke dumme kommentarer fra idioter!
Anonym bruker Skrevet 1. september 2010 #9 Skrevet 1. september 2010 Folk som legger seg veldig opp i andres vekt, og trykker ned folk som tydelig sliter=ustabil psyke?
Anonym bruker Skrevet 1. september 2010 #10 Skrevet 1. september 2010 Jeg har vel aldri påstått at jeg er frisk psykisk heller? Virker det sånn? Fy faen for en drittkjerring du fremstilles som her! Jeg går til behandling, ingenting av det du sier er nytt for meg. Og ang seldvisiplin så motsier du bare deg selv, jeg svarte på det du skrev i hovedinnlegget. For du er vel HI? Og hurra for deg som hadde mer selvdisiplin enn meg da, så flink du var.
Anonym bruker Skrevet 1. september 2010 #11 Skrevet 1. september 2010 En påstand som stemmer ganske ofte.
Anonym bruker Skrevet 1. september 2010 #12 Skrevet 1. september 2010 Jeg er jojo-slanker til tusen men overhodet ikke ustabil psyke. Jeg er alltid blid som ei lerke og vet at når jeg er på mitt tyngste er det fordi jeg har hatt det innmari godt! hihi... Og det er jo så digg å gå ned igjen, det er jo ikke det at jeg ikke vet hva som skal til. også er jeg litt stolt over at jeg i motsetning til HI kan stave disiplin! thi-hi...
Anonym bruker Skrevet 1. september 2010 #13 Skrevet 1. september 2010 Det finnes faktisk fysiske sykdommer som kan gjøre at man ikke spiser i perioder eller ikke klarer å holde på mat og da vil man jo også fyke opp og ned i vekt etter hvilken periode man er i. Jeg var selv syk i en periode på 6 mnd hvor jeg mistet nesten 20 kg, gikk fra å være overvektig til undervektig fordi jeg rett og slett fikk kjempestore magesmerter hver gang jeg spiste eller drakk noe, til og med vann. Når legen endelig fant ut hva som var galt og det ble bedre så føyk jeg jo en del opp i vekt igjen naturlig nok. Ei venninne av meg har problemer med magen i perioder er det greit i andre perioder har ho konstant diare og kan knapt gå ut døra hvis ho spiser noe fordi det bare renner ut igjen for å si det slikt. Overhode ikke noe med psyken å gjøre. Men selvfølgelig vil det passe for noen å si de har ustabil psyke. Poenget er du kan ikke ane hvem som har det og hvem som er syke av noe fysiskt. Derfor kan du ikke plassere folk i en boks på den måten
Anonym bruker Skrevet 1. september 2010 #14 Skrevet 1. september 2010 Så hissige enkelte ble da. Slenger ut et spørsmål til diskusjon, ikke som en personlig mening. Og dette er mitt første innlegg på denne tråden. HI
Anonym bruker Skrevet 1. september 2010 #15 Skrevet 1. september 2010 Men svak selvdiseplin må de nå ha. De utstråler ihvertfall ikke stabilitet. Er ikke dette personlig mening da?? Jeg har stabil vekt, men jeg kan godt skjønne enkelte blir irriterte over en sånn påstand.
Anonym bruker Skrevet 1. september 2010 #16 Skrevet 1. september 2010 Heisann HI! Voldsomt så kjeft du fikk her da! Skal svare deg jeg! De som svinger veldig i vekt er ikke nødvendigvis veldig ustabil i psyken. Jeg svinger enormt i vekt og jeg har verdens mest stabile psyke. Riktig nok i feil retning da. Er ikke kjekt å være stabilt psykisk nede, hadde vært så deilig å svingt litt opp innimellom. Ha forøvrig en strålende dag!
Anonym bruker Skrevet 1. september 2010 #17 Skrevet 1. september 2010 Vel, mitt poeng her er vel snarere at ingen av oss er friske, og at vi begge understreker HIs poeng om at folk som svinger i vekt gjerne ikke har en sterk og stabil psyke. (og nei, jeg er ikke HI) Jeg er klar over at jeg er psykisk syk, jeg er klar over at jeg antagelig aldri blir frisk av anoreksien selv om jeg har en normal og stabil vekt - fordi problemet ligger i hodet og ikke i magen. Selvdisiplin i forbindelse med vekt og vekttap er aldeles ikke noe tegn på en sterk psyke, men snarere en kanalisering av viljestyrke i retning av noe man kan kontrollere og lykkes med. Og i mitt forrige innlegg snakket jeg minst like mye om meg selv som om deg - det er jo JEG som selv om jeg nok er så frisk som jeg kan bli, fremdeles tar meg selv i å ville konkurrere med deg i selvdisiplin. Det ser du jo selv. Om jeg er en drittkjerring så fjerner ikke det påstanden om at vi som har spiseforstyrrelser på ingen måte er psykisk sterke og stabile.
Anonym bruker Skrevet 1. september 2010 #18 Skrevet 1. september 2010 Oh yes! Jeg svinger i vekt fordi jeg trøstespiser, dette gjelder de fleste med ustabil vekt som jeg kjenner...
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå