bolla10 Skrevet 26. august 2010 #1 Skrevet 26. august 2010 Jeg er nå gravid for andre gang. Nå er jeg i uke 11, men magen er blitt bra stor allerede.. Har tvillinger i familien på både min og sambo sin side.. Så jeg tenker mye på om det kan være to der inne. Men jeg har pdd. ikke vært så dårlig at jeg har kastet opp da.. Eller er det rett og slett vanlig med tidligere mage ved flergangsgravid? *gruble gruble* Noen som har det på samme måte her inne???
Voyeur Skrevet 26. august 2010 #2 Skrevet 26. august 2010 Ja, magen spretter ut tidligere med nummer 2;) Men kan ikke svare på om du har tvillinger eller ikke, hehe.
Fru Brumm Skrevet 27. august 2010 #3 Skrevet 27. august 2010 Jeg fikk mage med en gang med nummer 2, dette er helt normalt, kroppen "husker" hvordan den var sist. Jeg hadde også tidlig stor mage med både nummer 2 og nå med nummer 3. Det kan også være forskjell hvis du bærer gutt eller jente. Jeg har jente som nummer en, gutt som nummer to og venter nå ei jente til. Jeg hadde mye mer mage med gutten enn første gang eller nå. Lykke til!!!!!
bolla10 Skrevet 27. august 2010 Forfatter #4 Skrevet 27. august 2010 Takker for det Fru Brumm. Har vært inne på den tanken også at det gjerne er gutt denne gangen, for er helt annerledes enn forrige gang liksom og da fikk vi en jente Gleder meg sykt til ultralyd, og håper de kan se hva det er Klarer ikke vente..
♥Mammsen&3prinsesser♥ Skrevet 28. august 2010 #5 Skrevet 28. august 2010 Hadde mage fort som bare det med nummer to å enda fortere nå med tredje nurket Navlen min har spretta ut å greier å er 15 uker... Hehehehe
petrine71 Skrevet 1. september 2010 #6 Skrevet 1. september 2010 Da jeg kom til ultralyd i uke 18, fikk jeg beskjed om at jeg var 6 uker lenger på vei enn ventet. Det er også en mulighet når man får stor mage tidlig...... Ble gravid med p-piller, så ikke så rart det gikk litt i surr!
Anonym bruker Skrevet 3. september 2010 #7 Skrevet 3. september 2010 Jeg begynte med gravideklær i uke 8, var andre svangerskap og jeg ventet tvillinger. Når det er sagt ble jeg ikke så mye større på slutten med to i magen, og gikk opp 4 kg mindre med 2 enn med 1. Er du usikker ta en ullyd, er det 2 er det greit med tidlig oppfølgning. Jeg hadde ofte kontr på sykehuset fra uke 7, og frem til fødsel.
Roselille Skrevet 6. september 2010 #8 Skrevet 6. september 2010 Hei Bolla:) Jeg er i uke 11+4.. og er sjokkert over kula på magen allerede.. Med min første som kom 08 fikk jeg seeeent mage, og ble bekymra for om det var noe inni der i det hele tatt..haha. Men denne gangen har jeg tenkt mere, hvor stor skal jeg bli, når det synes så godt allerede..he..Jeg så bare et hjerte på ultralyd, så det er nok bare en inni der..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå