Anonym bruker Skrevet 19. august 2010 #1 Skrevet 19. august 2010 Tenkte å begynne å bruke MAM flaskene siden jeg har hørt så mye bra om dem, MEN så ser jeg det står i "bruksanvisninga" : "Ta av lokket på flasken før du setter den i vannbad eller i flaskevarmeren. Innholdet i flasken må ikke koke! Fyll heller ikke kokende væske på flasken. Tørk av flasken med en ren klut før du begynner å mate barnet. " hvorfor kan man ikke ha kokende vann på flaska?? Jeg har alltid en termos med KOKENDE vann på som jeg heller over i flaska for så å avkjøle litt til jeg kan blande ut pulveret....noen som vet???
Anonym bruker Skrevet 19. august 2010 #2 Skrevet 19. august 2010 Jeg har alltid helt nykokt vann oppi MAM flaskene uten problem.
Anonym bruker Skrevet 19. august 2010 #3 Skrevet 19. august 2010 okei, men da gjør jeg også det..kanskje det har noe med trykket å gjøre?altså hvis man heller på koende vann og har i pulveret for så å riste at det kan sprute? det gjør det på en annen type flaske jeg har, om melken er FOR varm da..
Anonym bruker Skrevet 19. august 2010 #4 Skrevet 19. august 2010 Sprute ut fra sutten du tenker? Eller har du de flaskene du kan skru av bunnen på? Spruter iallefall fra sutten her uavhengig av om innholdet er kaldt eller varmt om jeg bare rister nok. Står det ikke noe på bruksanvisninge om hvorfor da? Flaskene må jo kokes uansett så de kan ikke komme å si at de ikke tåler varmen iallefall
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå