Gjest poäng *fødeklar* :o) Skrevet 19. august 2010 #1 Skrevet 19. august 2010 I går gikk vannet og i dag var jeg til sjekk. Alt ser greit ut, ikke så veldig moden men har noen cm åpning. Hvis jeg ikke kommer i gang av meg selv, så blir jeg satt i gang i morgen tidlig. Hm, så vet ikke helt hva jeg håper på... spontan fødsel, eller kose meg med min kjære i kveld? En film og noe god mat hadde gjort seg...:-) Noen av dere som har blitt satt i gang? Vil dere fortelle litt om opplevelsen?
ev@drian Skrevet 19. august 2010 #2 Skrevet 19. august 2010 Du får kose deg med din kjære, spise masse næringsrik og goood mat, slappe av og lade opp til i morgen - syns jeg Lykke til!
Hjertelyd & Knøtteline Skrevet 19. august 2010 #3 Skrevet 19. august 2010 Usj, så synd at du ikke er i gang ennå. men natten er fortsatt lang og statistisk sett så skjer jo de fleste fødsler om natten! Håper du får en hyggelig kveld med mannen din og masse lykke til om du blir igangsatt eller ikke Fingers crossed!
Barbamama_til 2 prinsesser Skrevet 19. august 2010 #4 Skrevet 19. august 2010 Jeg er enig med de over her Kos deg med mannen ikveld, og slapp av. Det er jo uansett ikke lange tiden igjen
Gjest poäng *fødeklar* :o) Skrevet 19. august 2010 #5 Skrevet 19. august 2010 Tusen takk jenter! :-) Ja, jeg skal ha en deilig kosekveld med min kjære og legge meg avslappet og mett i kveld... kanskje det er trikset for at riene skal komme? I går var jeg for oppspilt og nervøs, tror jeg. Vannet gikk og panikken kom! Hehe Følte meg så tatt på senga, hadde ikke trodd at babyen skulle komme nå, to uker før termin! Fremdeles masse som skulle vært gjort og bilsetet fra If har ikke kommet enda :/ Ringte dem i går og de skulle sende det med en gang, men er likevel redd for at det ikke er på vei enda. Hva hvis babyen kommer før bilsetet, hvordan skal jeg komme meg fra sykehuset da? Kan man leie bilsete for en dag eller tre?
Hjertelyd & Knøtteline Skrevet 19. august 2010 #6 Skrevet 19. august 2010 Hehe - du skal ikke se bort fra at sjokket stoppet fødselen! En del JM mener at hvis den fødende ikke føler seg mentalt klar eller truet på noen måte kan fødselen faktisk stoppe. Dette ser man også hos fødende pattedyr (uten sammenligning for øvrig). Hva gjelder bilsetet kan du i verste fall bestille taxi med barnesete Eller har du en venninne som har et til utlåns for noen timer? Uansett: Det ordner seg! Lykke til!
Gjest poäng *fødeklar* :o) Skrevet 19. august 2010 #7 Skrevet 19. august 2010 Uff, tenk at jeg ødela sånn for meg selv! Men ble virkelig sjokkert i går, var så innstilt på to uker overtid, enda jeg tok modningsakupunktur og følte det hjalp. Jo, det ordner seg nok med bilsete om babyen kommer først. Vi skal vel ikke hjem igjen før tidligst lørdag og det kan hende at det er kommet til da! Hvis ikke så er det forhåpentligvis noen venner med et bilsete til låns
Gjest UndrendeUllteppe Skrevet 19. august 2010 #8 Skrevet 19. august 2010 Jeg har ikke bestilt mitt enda...vi driver og spekulerer i bilkjöp, så jeg vil vente og se til jeg vet om det blir snakk om iso-fix eller uten...men nå kjenner jeg jo at jeg blir litt stresset her hehe... Kos deg i kveld, lad opp og nyt den (forhåpentligvis) siste kvelden för dere har en nyfödt å konsentrere dere om! Og lykke til!
iok med sønn <3 Skrevet 19. august 2010 #9 Skrevet 19. august 2010 Du er så heldig! Her går jeg med små puslerier som er uregelmseeige til de grader... Jeg er superklar!! Det beste er jo at barnet kommer av seg selv da Hjelper det med litt kjærestekos mon tro...? Han har ikke lyst vet jeg...hehe... men jeg er på overtid, moden å fin med 1-2 cm åpning i går... Men ble så sint når det ga seg, at jeg sprang opp å ned trappene... ingen baby... like treig som faren sin... *sukk* Og jeg er skikkelig klar for at han skal komme... Blir nesten deppa av heile greia liskom... Men lykke til på kvelden. Håper det blir mye smerte på oss i natt hehe.. hvert 5 min hadde vært fint
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå