Gå til innhold

Hvilket bilsete har dere kjøpt?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Og hvorfor?

 

:)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Vi skal bruke Britax Baby Safe-stolen (med base) etter storesøster. Er meget fornøyd med stolen! Den har gode testresultater, veier lite og er enkel å justere. Den er også så romslig at jenta vår på 17 mnd kan bruke den enda.

Skrevet

Vi skal bruke Acta Graco m/base etter førstemann.

Superfornøyd med den, enkel og bra.

Skrevet

Kommer til å kjøpe Maxi-Cosi cabriofix fordi det kommer bra ut i tester og fordi at setet passer på vogna vi har tenkt å kjøpe. Hadde samme sete til førstemann også og var veldig fornøyd. :)

Skrevet

Vi også:-) Veldig fint og lett sete. Enkelt å feste ut og inn av bilen. Lett å bære....!

Skrevet

Vi skal også ha Maxi-Cosi cabriofix. Enkelt med den basen.....lett og ta ut og inn av bilen. Lett å bære...!

Skrevet

Vi skal også ha Maxi-Cosi cabriofix. Enkelt med den basen.....lett og ta ut og inn av bilen. Lett å bære...!

Skrevet

Har Maxi-cosi cabriofix fra førstemann, med base, og var utrolig godt fornøyd med det setet, så det bruker vi selvsagt til nr 2 også.

Skrevet

Brio Go setet, fordi det kan klikkes på vogna:)

Skrevet

acta graco logico s :)

tilbud på kidsandcare.no. Fikk setet 4 dager etter vi bestilte det. kjempeenkelt å klikke det av og på:)

Skrevet

Acta Graco med base her. Hadde det til storebror,og godt fornøyd! Veldig grei solskjerm!!! Kjøper enkel trille som setet passer til denne gangen, for vi savnet det sist.

Skrevet

BeSafe IziSleep. :) Fordi det kan brukes over lengre tid, og fordi det passer på understellet til vogna vi skal ha. :)

Skrevet

Blir januarbaby så er godti rute:)

Vi har kjøpt Maxi cosi cabriofix med tilhørende quinny trille. Kjøpte brukt alt sammen for 2500kr. Veldig fornøyd foreløpig:) Kjøpte vognen fordi den kom som nr 2 på testen til forbrukerrådet og at den er enkel å bruke. Bonus at vi fikk kjøpt trille så billig. Alt er veldig enkelt å bruke. Er med sportsvognsete til trillen. Genialt!

Skrevet

Vi kommer til å kjøpe maxi-cosi med base.

Søstra mi hadde det, og jeg synes det virker veldig bra.

Skrevet

må bare spørre om noen her er klar over at små barn ikke skal sitte i bilstolen mer enn 30 min av gangen??

ser at mange her vil ha en type bilstol fordi den kan klikkes på vogna?

det vil jo si at barnet sitter i bilstolen i bilen til der man skal, for så å sitte videre i stolen mens man går på senteret eller noe annet.

Dette er jo ikke bra for ryggen til den lille, og sikkert ikke mange som er klar over dette?

 

Skrevet

Joda! Derfor skal jeg ha IziSleep, der ryggen kan legges ned når man ikke kjører bil. :) Og min baby kommer nok til å få en kjøretur på mer enn 30 min allerede første gang, i og med at sykehuset er såppas langt unna.

Skrevet

Joda, veldig klar over det, men tiden barnet kan sitte i bilstol er ikke 30min i all evighet! Sist kjørte jeg minimalt med bil de første månedene uansett, og ryggen til barnet blir fort sterkere og tåler lengre tid i stol da.

 

Men selvfølgelig, alt med måte! Men om man skal handle mat er jo ikke setene til babyer der noe bedre enn bilstol uansett. Kan jo selvfølgelig bruke vanlig vogn i slike butikker,men min erfaring fra sist var at gutten min våknet og skrek i vogna, og jeg endte opp med å måtte bære ham mesteparten av handleturen. Er belastende for ryggen det også i lengden. Så, alt med måte!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...