Anonym bruker Skrevet 18. august 2010 #1 Skrevet 18. august 2010 dere som har forsterbarn og til dere som har barna deres i forsterhjem. hva gjør dere når dere møter barna tilfeldigvis på butikken ol.? sønnen til en veldig god venninne av meg er i fosterhjem. hva er vanlig når man møtes ute? jeg kan jo ikke bare overse gutten....? hva synes dere som foreldre og fosterforeldre om dette?
Anonym bruker Skrevet 18. august 2010 #2 Skrevet 18. august 2010 Vi har hatt fosterbarn i flere år og har aldri truffet biologiske foreldre ute. Selvfølgelig hadde vi stoppet og slått av en kort prat og latt barnet få prate litt med foreldrene. Hvorfor skulle vi ikke det? Vi bor i nabokommunen til biologiske foreldre. Du tenker kanskje mest på når barnet er med biologiske foreldre og du kjenner barnet gjennom fosterforeldrene. Du må nesten se ann situasjonen og gjøre det som føles riktig der og da. Hils på barnet hvis du hadde gjort det i en annen situasjon, men hold deg gjerne litt kort.
Anonym bruker Skrevet 18. august 2010 #3 Skrevet 18. august 2010 Vi har forresten "truffet" tanten og tanteungene ute, men de kom ikke å hilste på oss...fikk vite i ettertid at de hadde observert oss :-( Synes ikke det var noe koselig å høre gjennom andre at de hadde observert oss over lengre tid og kritisert alt vi gjorde.
prinsengel Skrevet 23. august 2010 #4 Skrevet 23. august 2010 Vi er fosterfamilie og biologisk m or bor ikke langt unna. Det finnes retn ingslinjer på hva vi skal gjøre om vi møter "mor" når barnet er med. Slå av en rask prat for så å avslutte høfflig og gå videre. Om "mor" ikke overholder dette skal vi faktisk ta kontakt med politi. Men mye er vel egentlig avhegig av bakgrunn for at barnet er i fostehjem.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå