Anonym bruker Skrevet 12. august 2010 #1 Skrevet 12. august 2010 Altså type burgere (uten brød eller tilbehør, bare kjøttbiten), pølse uten lompe, kjøttdeig og ikke pasta. Ikke noe rent kjøtt ikke poteter eller grønnsaker. Og hn spyr som en foss om noe av det andre kommer inn i munnen. Tips?
Anonym bruker Skrevet 12. august 2010 #2 Skrevet 12. august 2010 Kontakt lege! Det er noe alvorlig galt her, og direkte farlig å fôre ungen med bare søppel.
Anonym bruker Skrevet 12. august 2010 #3 Skrevet 12. august 2010 eeeh og hvem er det som 100% har hatt ansvaret for å legge opp til matvanene til en unge på 2,5 år???!!! Jo- foreldre! Helt enig med innlegget over- kontakt lege- det er livsfarlig å fore ungen med søppel. ungen spiser nok det den blir tilbudt av god og sunn mat bare den får muligheten og er sulten nok....! litt usikker på om dette innlegget bare var for å provosere og lage debatt, men uansett så bare måtte jeg kommentere!
Anonym bruker Skrevet 12. august 2010 #4 Skrevet 12. august 2010 Få hjelp av helsestasjon eller lege, de skal kunne sette dere i kontakt med noe som har kompetanse på barn og kosthold. Har¨også barn som har vært kresne i perioder, men har sørget for at det kun har blitt en periode også. Sørger for at maten er god, smakfull, sunn og har en god konsistens. Viktig at vi skaper matglede og pirrer barns naturlige nysgjerrighet fra starten av, så slipper man barn som nekter å smake på nye ting. Barn blir fort vanedyr hvis man ikke varierer kosten. Joda, mine spiser også farsemat, men de foretrekker rent kjøtt, fisk og fugl, og selv om de ikke spiser alle grønnsakser så spiser alle minst 4-5 typer grønnsaker og minst like mange typer frukt.
Anonym bruker Skrevet 12. august 2010 #5 Skrevet 12. august 2010 HI her, jeg burde forstått det var dumt å poste dette her. Og barnet mitt har vært hos spesialist mange ganger uten at de finner noe "galt" i det hele tatt, hn bare er sånn. Og med den diagnosen som gjør at hn ikke spiser bare hn er sulten nok (slik uvitne her mener) hn kan fint sulte seg til sykehusinnleggelse.
Anonym bruker Skrevet 12. august 2010 #6 Skrevet 12. august 2010 Sånn var min første også, jeg gav opp. Ga han bare det han likte, nå er han 13 år og spiser en del forskjellig. Har bare måttet la han ta det i sitt eget tempo. Var helt fantastisk første gang han spiste ris, så etter et par år også potet. På tross av de sære matvanene hans, er han skjelden syk.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå