Gå til innhold

Fødte dere nærmest "mens-termin" eller UL-termin??


Anbefalte innlegg

Skrevet

Bare lurer ;)

Det er vel nærliggende å tro at de fleste fødte nærmest UL-termin, men hører om så mange som får før tiden også. Og ja... jeg begynner å bli litt smålei, hehe.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Heisann! Har riktignok ikke født ennå, men er for tiden nærmere menstermin enn ul-termin..noe som i mitt tilfelle betyr at jeg er 6 dager på overtid :/

UL-terminen var 1. august, og mens-terminen er 12. august..som også er dagen jeg blir satt igang dersom ingenting skjer før! Tålmodighetsprøve ja :)

 

Når har du termin?:)

Skrevet

Sist fødte jeg dagen etter mens terminen... UL terminen var 2.5 uke etr dette.. å han var da fullgått.. Mente hele tiden at ul terminen var feil ;) Å neimen hadde jeg ikke rett =) Tok legene på den gitt ;)

 

Mener igjen at UL terminen min er feil denne gang... det er faktisk umulig, for jeg vet når jeg hadde sex og mannen var bortreist i 2 uker etter dette... så de har da feil igjen ;)

Skrevet

Ja man gjør nok lurt i å stole på magefølelsen av og til ja. Man kjenner jo seg selv best! ;)

Jeg har mens termin om en uke og UL-termin om 2 uker. Blir jo spennende å se! Har i dag hatt kraftige kynnere som tar pusten fra meg nesten hele dagen, blir sliten kjenner jeg. Men godt tegne da :)

Skrevet

mens terminen min var 31juli, mener at den er riktig da jeg vet når vi hadde sex. ul terminen er 10 august, har enda ikke født. kommer nok til å gå å være veldig bekymret om jeg går lenge over ul termin siden jeg fortsatt tror at mens terminen er rett, tiltross for at jeg er så mye over den.

Skrevet

Selv har jeg hatt ul og menstermin lik to ganger. Likevel har jeg født 4 uker før og 2 uker etter termin .

 

Første var prematur og den andre overtidig så terminene var nok helt riktige de...

 

 

Men du som hadde så gal ul termin sist jeg ville poengtert dette overfor sykehuset siden du nå også mener de har veldig feil., .Tyder jo på at dine babyer er litt små i forhold til snittet ved ordinær ul

Skrevet

UL :) Den var en uke etter mensterminen, og gutten min så jammen dagens lys akkurat på ULterminen! :)

 

Denne gangen er ULtermin 9 dager etter menstermin, så jeg holder meg til den, så slipper jeg å føle at jeg går så lenge over... Ser visst ut til at barna mine har blitt unnfanget veldig seint i syklusen :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...