Gå til innhold

Jeg kjenner at jeg blir så AAAARRRGGGHHHH....


Anbefalte innlegg

Skrevet

Mødre som gir seg TID til å skrive her inne om barnets fall, eller barnets feber, gulping etc...

 

Ja jeg kjenner at det går meg til strupen. Har ingen HØRT om LEGE, LEGEVAKT eller 113.

Man ringer de før man i det hele tatt skriver noe som helst inne på DiB.

 

Nei det er ikke bare du som skriver om 10 mnd baby som faldt ned trapper, det er mange med deg.

 

Jeg hadde aldri gitt meg tid til å skrive her inne, hvis det skjedde noe med barnet mitt. Jeg hadde ikke tenkt i det hele tatt på DiB. Lege, legevakt og kanskje 113 hadde jeg heller tatt kontakt med.

 

Legevakt vet litt mer enn hva hysteriske DiBbere vet, til ettertanke.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

...Og du klarer vel å lage en overskrift som er over 10-årsstadiet, og som faktisk viser temaet i tråden??

Skrevet

Fordi det skal være lettere for deg ????...Du greier vel å klikke på og lese vel...??

Skrevet

Ringer man lege ved gulping og feber??

Skrevet

Helt enig, det siste jeg hadde tenkt på i alvorlige situasjoner som alle vet at krever handling med en gang var DIB.

Er på grunn av sånne ting en tar alt for trolleri her. Det er for utrolig å i det hele tatt skrive slike ting her til at det kan være seriøst.

Skrevet

Ufff, ja man faktisk gjør det...Tenk at man kan ringe lege ved gulping og feber..At babyer kan få høy feber, og ikke skal ha høy feber kan faktisk være et resultat av noe i systemet demes som ikke er som det skal være, det kan være noe veldig avorlig. Gulping kan også være en faktor på uttørking. Bare eksempel...

 

At du som mor spørr om det, forteller litt om deg som mor....

Skrevet

Wow, du ringer lege når barnet ditt gulper eller har feber og du kaller faktisk _andre_ for hysteriske..Har du hørt om noe som kalles "selvinnsikt"?

 

 

 

Sånn i tilfelle du ikke visste det er gulping vanlig opp til et visst punkt og det kan være vanskelig å vurdere om det er såpass over normalen at man må gjøre noe med det. Feber er også vanlig, og man trenger hverken å ringe lege eller 113 når barna har feber. Man går til lege om den er spesielt høy eller langvarig, og det kan være en ide å spørre andre mødre om deres erfaringer for hva som er høyt eller langvarig før man drar med et sykt barn ut for å sitte i en lang kø på legevakta..

Skrevet

Jeg har ganske mye selvinnsikt skal jeg si deg...Jeg vet både av erfaring og av andre som jeg kjenner. De har hatt barn/babyer med ganske høy feber, hvor det tilfellet resulterte i en haste operasjon. Hadde ikke jenta blitt operert da, så kan jeg love får at hun ikke hadde overlevd.

 

Det andre med gulping: Hvis ikke barnet tar til seg noe som helst, og det kun blir gulping utav det, i timer. Så selvsagt ringer man lege, eller helst drar esp til legevakten. Slike tilfller sitter man ikke og snakker med andre om, men man handler.

 

Det var det som var poenget med mitt...Men, det skjønt selvsagt ikke du....14:07..

 

Syns heller det er best å ringe legen en ganger for mye enn en ganger for lite....

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...