Anonym bruker Skrevet 1. august 2010 #1 Skrevet 1. august 2010 Hadde vært kjekt å møte en mann med samme sykdom som meg, som forstår...
Anonym bruker Skrevet 1. august 2010 #2 Skrevet 1. august 2010 så slitsomt tenker jeg da.... og så jævlig lett det blir en hverdag som styres av sykdom.
Anonym bruker Skrevet 1. august 2010 #3 Skrevet 1. august 2010 Vel ja.. men det er ofte bedre enn å være ensom. De friske vil som oftest ikke gifte seg med noen som er uføre.
Anonym bruker Skrevet 1. august 2010 #4 Skrevet 1. august 2010 Jeg er kronisk syk og jeg er glad min mann ikke er plaget. De fleste jeg blir kjent med har ikke like store problemer med min sykdom som meg selv, så det er fult mulig å finne en funksjonsfrisk, de fleste er villig til å inngå kompromisser
Anonym bruker Skrevet 1. august 2010 #5 Skrevet 1. august 2010 Kanskje du fokuserer for mye på det faktum at du er syk, og derfor ikke finner noen friske, men da tror jeg nesten at noen som også er syke i alle fall ikke greier å være sammen med deg.. Jeg er kronisk syk selv, har mange plager, men har heldigvis en frisk mann som forstår meg, og jeg prøver å skåne ham for endel, for jeg blir ikke friskere av å fokusere på hvor syk jeg er..
Anonym bruker Skrevet 1. august 2010 #6 Skrevet 1. august 2010 Jeg hadde også en frisk mann, da jeg ble alvorlig livsvarig syk . Min friske mann ble min eks, han taklet sykdommen så dårlig, at han forandret personlighet og ble et monster i forholdet. De fleste rundt meg har mer problemer med min sykdom, enn meg selv. Jeg ble utstøtt fra venneflokken da jeg ble syk, fordi jeg ikke lenger kunne bidra med så mye som det jeg kunne før jeg ble syk. Men fint å høre at noen av dere har en kjekk mann, som godtar dere for den dere er, både med og uten sykdommer:-)
Anonym bruker Skrevet 1. august 2010 #8 Skrevet 1. august 2010 Man må vel tenke på barna da. Vil barna ha det godt når begge foreldrene er kronisk syke? (Er noe annet om det er diabetes f.eks, men da regner jeg med du ikke trenger en syk mann, siden det er en ganske anonym sykdom på en måte)
Anonym bruker Skrevet 1. august 2010 #9 Skrevet 1. august 2010 Nå lider jeg bare av en kronisk tarmsykdom som har lagt latent i mange år...Men jeg bare lurer;-))
Anonym bruker Skrevet 1. august 2010 #10 Skrevet 1. august 2010 Uff, tenk på alle de rare menneskene en slik sjekkeside ville trekke til seg da... Finnes virkelig mye rart der ute altså! Men kan du ikke melde deg inn i en forening da, om det er vikrig for dem å ha kontakt med andre som er i samme situasjon. De fleste kroniske sykdommene (som ikke er altfor sjeldne) har jo en organisasjon det går ann å melde seg inn i. Der vil du møte "likesinnede".
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå