Anonym bruker Skrevet 31. juli 2010 #1 Skrevet 31. juli 2010 Det gjør visst ei på barselgruppa mi, fordi "det er alt for tidlig å stå opp". Ok, barnet er litt over 1 år, men jeg syns det høres så grusomt ut. Er jeg helt rar her?
Anonym bruker Skrevet 31. juli 2010 #2 Skrevet 31. juli 2010 Nei, nei, nei! Jeg hadde aldri latt barnet gråte så lenge alene! Sier det ikke ofte, men her sier jeg: Stakkars unge!!
Anonym bruker Skrevet 31. juli 2010 #3 Skrevet 31. juli 2010 Tror det er denne moren som er rar.. Man lar ikke ett barn grine i 2timer..
Anonym bruker Skrevet 31. juli 2010 #4 Skrevet 31. juli 2010 Det er en helt sinnsyk strategi hun har :-o Definitivt hun som er litt loco i hodet ja!
Anonym bruker Skrevet 31. juli 2010 #5 Skrevet 31. juli 2010 Takk. Jeg følte meg veldig dømmende der jeg satt nemlig. Tenkte for meg selv at ungen tydeligvis var klar til å stå opp. Nå skal det sies at dette barnet uansett sover til minst 8-9 og at moren mener alt før 11 er tidlig... HI
Anonym bruker Skrevet 31. juli 2010 #6 Skrevet 31. juli 2010 Stakkars barn! Har en tidl venninne som jeg har "irritert" meg over på facebook. Hun har ei jente på over året og hun selv er oppe til i 3-4 tiden på natten, og sover til 11-12. Så legger de seg blund i 13 tiden og kl. 19 legger hun henne å tar skrikekur etter skrikekur på henne. Har mer enn 1 gang vurdert om hun trenger hjelp av instanser på en eller annen måte. Og det samme gjør jeg i dette tilfelle.Et barn på den alderen trenger komme seg opp og UT om morgenen, og med slike mødre har de behov for å være i barnehage.
Anonym bruker Skrevet 31. juli 2010 #7 Skrevet 31. juli 2010 Hvis ungen sover til 8-9 og moren fortsatt ikke gidder å stå opp, ville jeg blitt betenkt. Er hun deprimert? Vet hun egentlig det hun burde vite om babyer? Helt seriøst, det høres ut som hun trenger litt veiledning.
Anonym bruker Skrevet 31. juli 2010 #8 Skrevet 31. juli 2010 Ja, jo, jeg er enig. Men jeg er jo ikke noen supermamma på alle felt selv, så syns ikke jeg kan formane for mye. Har sagt i fra at hun er heldig og at det for de fleste med små barn er en selvfølge å stå opp tidlig fordi man MÅ. Det er en del andre ting som skurrer også med denne dama. Eller ikke skurrer, men hun er så kravstor i forhold til forutsetningene sine. F.eks. jobb og inntekt når man ikke har noe utdannelse eller slanking. Og ja. Jeg holder egentlig litt avstand... HI
Anonym bruker Skrevet 31. juli 2010 #9 Skrevet 31. juli 2010 kommer ann på når ungen la seg. er det trass eller er det sult, det er mange faktorer som spiller inn. hvis ungen la seg sent og bare har sovet en 6 timer så kan jeg se hvorfor. funker det da? vet om noen som gjorde det i en uke da han begynte å stå opp 5, ungen sover nå fra 7-7 og er en mere harmonisk unge nå.
Anonym bruker Skrevet 31. juli 2010 #10 Skrevet 31. juli 2010 Så bestialsk! Nei huff, nå fikk jeg vondt inni meg. Stakkars liten. Og for en lat slask av en mor. Det mener jeg om alle som utfører skrikekurer på ungene sine, de er late.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå