Miss Fix Skrevet 30. juli 2010 #1 Skrevet 30. juli 2010 Jenta mi HATER rett og slett å skifte klær/bleie! Med en gang jeg legger henne på stellematta, begynner hun å hylgrine. Jeg må tviholde henne for i det heletatt å få tatt på bleien! Hun vrir seg rundt, gråter og kjemper med nebb og klør for å komme seg unna Syns dette begynner å bli skikkelig slitsomt! Det hjelper sjelden med avledning! Jeg har forsøkt å skifte på henne på alle mulige måter, føler jeg, men ingenting hjelper. Ønsker jo ikke at hun skal forbinde bleieskift og klesskift med noe negativt heller, så gode råd mottas med takk Hun er forresten 7mndr!
♥ Vinterbarnet ♥ Skrevet 30. juli 2010 #2 Skrevet 30. juli 2010 Hei. Det høres ut til at de fleste blir slik rundt 6-7 måneders alder. Min sønn er også slik, men ikke like "ekstrem" som dattera di. Han starter å grine med en gang han blir lagt, men roer seg med en leke, tannbørste eller noe annet spennende som er på badet:) Har ikke noe annet tips å komme med enn å la henne få ha noe i hendene hvis du ikke allerede har prøvd det. Noen ganger hadde det vært kjekt med seler på stellebordet:)
NostraStoria Skrevet 30. juli 2010 #3 Skrevet 30. juli 2010 Bra tips er som hun andre sier her å gi babyen noe hun kan leke med! De blir fort distrahert, og en leke eller zinksalven for den saks skyld kan være veldig interessant. Vi har gått over til Up & go bleiene pga det var umulig å feste bleia når mini plent skal snu seg på stellebordet. Så han får gå rundt på magen etter vask og salve. Så er det bare å dra på bleia, dette mens han leker.
Miss Fix Skrevet 30. juli 2010 Forfatter #4 Skrevet 30. juli 2010 Jeg gir henne alltid noe hun kan leke med men det er ikke interessant;) Hun skal rundt på magen uansett! Prøvde med up & go bleie i dag, det gikk litt bedre. Hun står selv, så kanskje jeg skal fortsette med det! Får vel bare prøve oss fram og se om vi finner en måte som fungerer bedre enn det er nå. Takk for svar!
Julelita Skrevet 30. juli 2010 #5 Skrevet 30. juli 2010 Dersom det er bare klesskift eller evt tissebleie setter jeg snuppa på fanget og skifter der. Har gjort det i noen mnd nå. Hun må bare på rygg for å skifte bæsjebleie, og da får hun alltid noe å leke med - så opp igjen for å få på klærne. Da blir alle fornøyde
*Emma & Mathias*spire i magen* Skrevet 30. juli 2010 #6 Skrevet 30. juli 2010 Samme problemet her.. Han blir fullstendig propell når vi legger han på stellebordet.. Oppskrifen som funker her er å gi han noe å leke med som han vanligvis ikke får lov å leke med, hehe... Som bilnøklene, en av tinga til storesøster, kodebrikken til nettbanken, mobilen min osv.. Da rekker jeg akkurat å avlede oppmerksomheten hans lenge nok til å få festet teipen på den ene siden av bleia Den andre siden tar vi i lufta mens han hiver seg rundt, hehe.. Påkledning må som regel taes med tvang, men noen ganger funker det å gi han en ny "forbudt-leke" til klærne er på, hehe...
Mamma til*2 jenter* Skrevet 30. juli 2010 #7 Skrevet 30. juli 2010 En ting som ALLTID fungerer er å skifte på å stelle på stua forann tven.. Ellers så er det lurt å stelle på gulvnivå når barna er aktive.. Om dere bruker en vaskeklut med varmt vann på å lar barnet holde på med er dette noe som hjelper.
Miss Fix Skrevet 31. juli 2010 Forfatter #8 Skrevet 31. juli 2010 Takk for gode tips:) I dag har vi faktisk skiftet to ganger allerede og hun har ikke grått en eneste gang. Eneste jeg gjorde annerledes nå var å gi henne en leke FØR jeg la henne ned på gulvet. Kanskje hun ble såpass opptatt av den at hun ikke merket at hun måtte ligge på ryggen en liten stund Skal fortsette å gjøre det, kanskje det funker. Vi har stelt på gulvet siden hun var 3 mndr, begynte tidlig å rulle seg rundt på stellebordet. Dårlig investering i stellebord må jeg si
SpongeBob Skrevet 31. juli 2010 #9 Skrevet 31. juli 2010 Nummer to her var også sånn, og jeg endte opp med å gi opp vanlig stell etter bæsjebleier, jeg måtte kle av hele ungen og ha ha i badekaret og rett og slett bruke hånddusjen. Ekstraarbeid, men jeg slapp i alle fall kamp, skrik og bæsj overalt mens han rullet og kavet - dusjen elsket han.
spireliten Skrevet 1. august 2010 #10 Skrevet 1. august 2010 Gi de en ting i hver hand. Da blir det ikke kasta så fort
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå