tante grusom master of law Skrevet 25. juli 2010 #2 Skrevet 25. juli 2010 Kan barnet reagere på solkremen? Min sønn blir mye verre av visse solkremer, feks cosmica og cliniderm. Vi fikk også beskjed om å ikke smøre solkrem på flekkene når solen ikke er som sterkest, dvs før kl 11 og eller kl 15. På den måten får han sol på eksemet, og det blir mye bedre.
♡ A & E ♡ Skrevet 25. juli 2010 #3 Skrevet 25. juli 2010 Så kjedelig her blir det bedre på eldstemann. Men om det er fuktig vær med regn og klamt da blusser det opp igjen. Kan det være solkremen?
rosa og en blå Skrevet 25. juli 2010 Forfatter #4 Skrevet 25. juli 2010 hmm... vet ikke.. hun hadde masse eksem i dag tidlig.og frem til kl 13, da eg kompå at vi hadde glemt solkrem so smørte på da. so tok vi frem et basseng og hun badet og satt i sola..det vart vel verre eller eksemen viste bedre da mens hun badet. ikveld tok eg og dusjet henne. huff for et mareritt!! *hyl og skrik* brukte en halv tube med locoid og to tykt lag med fuktighetskrem.
tante grusom master of law Skrevet 25. juli 2010 #5 Skrevet 25. juli 2010 Husk på at huden tørkes ut ved hyppig bading, så det er viktig å smøre med fuktighetskrem veldig ofte og etter hvert bad. Bør ikke dusje/bade mer en en gang i uken som regel, men om sommeren blir det jo gjerne bad i basseng i tillegg. Det er vel bading i saltvann som er gunstig for eksem. Bad i ferskvann tørker bare ut huden.
tante grusom master of law Skrevet 25. juli 2010 #6 Skrevet 25. juli 2010 Og husk at locoid kun skal brukes akkurat på eksemet, og ikke på den friske huden. En halv tube høres mye ut, hvis du ikke overdrev med vilje.
rosa og en blå Skrevet 25. juli 2010 Forfatter #7 Skrevet 25. juli 2010 jod overdreiv en del, men ikke så veldig.. Hun er jo dekt med eksem. bortsett fra fjes. gjør alt det "rette" til vanlig.. hun dusjer 1-2 ganger i uka. dusjer ikke lenge. luft tørker. salver,krem. bla.bla. hadde faktisk sett frem til sol og håpet på at det skal hjelpe. men nei. må jo tåle å plaske med bena i et plaskebasseng i 30 min for dag. men det gjør tydligvis ikke hun.
tante grusom master of law Skrevet 25. juli 2010 #8 Skrevet 25. juli 2010 det er utrolig slitsomt med dette eksemet. Føler med deg. Gutten min var så ille rammet at han måtte gå på antibiotika over lengre tid, fordi det gikk betennelse i sårene. Vi fikk henvisning til spesialistklinikk, og det var god hjelp. De tok også allergitest for å utelukke matallergi. Gutten min skulle holde seg unna sitrus, jordbær og andre sterke frukter, da han var mindre. Nå tåler han slikt igjen. Har dere testet jenta?
trillemamma Skrevet 25. juli 2010 #9 Skrevet 25. juli 2010 Sjekk denne linken: http://no.yhs.search.yahoo.com/avg/search?p=udo%60s+choice+eksem&fr=yhs-avg-chrome&ei=UTF-8&partnerid=yhs-avg-chrome&type=yahoo_avg_hs2-tb-web_chrome_no Udo`s choice er omega3 som hjelper spesielt mot eksemhud. Fantastisk bra og det eneste som har hjulpet gutten min. Du kan også prøve å bytte solkrem. Jeg har det bedre uten solkrem, med mindre jeg bruker Piz Buin.
morromor Skrevet 25. juli 2010 #10 Skrevet 25. juli 2010 Hvorfor prøver dere ikke eksemkremen til norvis? alle inleggene jeg har lest her om denne har jo vert kjempeflotte! Har brukt den på jenta mi og den funker helt utrolig bra! Står masse om den på eksemforumet.
rosa og en blå Skrevet 25. juli 2010 Forfatter #11 Skrevet 25. juli 2010 ja, hun har egg og nøtteallergi. takk for gode råd, skal prøvast
benelen Skrevet 25. juli 2010 #12 Skrevet 25. juli 2010 Jeg reagerer på solkrem, så jeg har rett og slett måtte kutte det ut. Men om jeg kjøper solkrem i utlandet så går det fint! Det er et kjemisk filter i norsk solkrem som ikke finnes i utenlandsksolkrem! Sist jeg fikk et utbrudd på hendene så smurte jeg meg godt inn med PureLan 100 (den brystvortekremen). Prøv den du!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå